Divatcikkek, melyektől óvakodni kell!
Egy kutatással foglalkozó hölgy listát készített a nők egészségére veszélyes divatcikkekről, melyek ártalmasak lehetnek a hátra, gyulladást vagy allergiát okozhatnak. Kézitáska: árt a hátnak és a nyakcsigolyáknak, sőt, gyulladást is okozhat!
A táska:
Ez a nélkülözhetetlen kellék gyakran túl nehéz, így megterheli a hátat és a nyakcsigolyákat. Ezrét azt tanácsolják, hogy a táska ne legyen 5 kg-nál nehezebb. Ráadásul a kkézitáska másik nagy veszélye, hogy számos mikrobát közvetít, hiszen benne van például a pénztárca, amely bizony számos kórokozót magára szed. Ezek a baktériumok pedig potenciálisan a gyomor- és a kiválasztórendszer fertőzéseit, sőt, agyhártyagyulladást is okozhatnak.
Ékszerek:
Kerüld a nikkelből készült ékszereket! Ez a fém okozza a viszketéssel és a bőrpírral járó allergiát. Az bizonyos, hogy az aranyból készült ékszer viselése az ideális, de vannak más, allergiát nem okozó fémek is, mint a platina vagy a rozsdamentes acél.
A magas sarkak:
Szinte nincs nő, aki ne hallotta volna a lábbal foglalkozó szakorvosok véleményét, mely szerint a magas sarok tyúkszemet vagy Hallux valgus-t okoz. A második esetben a láb eldeformálódásáról van szó, azaz a nagylábujj túlzott mértékben elgörbül, mellyel a cipő felvétele nehézzé és fájdalmassá válik. Rémisztő, de bizony igaz, de ezt a problémát már csak sebészi úton lehet orvosolni. Ezek mellett a magas sarkú körömcipők, bármilyen elegánsak is, szintén a boka és a térd, időnként a hát megfájdulását váltják ki. Ezért mondják az orvosok, hogy térj vissza a lapos sarkú cipőkhöz! Az ideális sarok 2 - 3 centiméteres, és figyelj arra is, hogy a cipőben tudja mozgatni a lábujjait!
A műköröm:
Bár manapság a műköröm viselésére igen nagy kísértés, mégis jobb lenne ennek ellenállni. Ezek a ál-körmök ugyanis a legkisebb ütődéstől leválhatnak, és felhelyezésüknél a legkisebb hiba is elmozdíthatja a természetes körmöt. Végül azt is figyelembe kell venni, hogy baktériumok telepednek meg a természetes köröm és a műköröm között, ami gombás vagy bakteriális fertőzés kockázatát hordozza.
(forrás: diagnozis.hu)
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez