Csúcshatás - 5 tévhit az orgazmussal kapcsolatban
Az orgazmus egy olyan téma, amely valahogy mindig előkerül, ugyanis (jobb esetben) mindenki találkozik vele, éppen ezért mindenkit foglalkoztat, és a legtöbben igazi szakértőnek gondolják magukat. Az ilyen témákat pedig –nem véletlenül- számos mítosz szokta övezni. Mi most éppen ezeket szeretnénk megdönteni!
#1 Mindenkinek van orgazmusa, aki szexuális életet él – mivel a média hajlamos azt sulykolni az emberekbe, hogy a szexuális együttlét mindössze annyiról szól, hogy elérjünk a csúcsra, ezért sajnos készpénznek vehetjük, hogy mindig, mindenkinek kell, hogy legyen orgazmusa. Amennyiben ez mégsem történik meg, azt érezzük, hogy velünk van a baj. Pedig nem kellene! Ugyanis nem szükségszerű, hogy minden egyes hancúrozásnak orgazmussal kell véget érnie.
#2 Többféle orgazmus létezik – ez sokkal kevésbé egyszerű, mint elsőre gondolnánk. Ugyanis a legtöbben általában tisztában vannak vele, hogy a csúcsra eljuthatunk vaginálisan, vagy éppen a klitorsz stimulálásának hatására, azonban azzal kevesen vannak tisztában, hogy az utóbbi milyen kiterjedt és fontos szerv. Mindaz, amit mi kívülről látunk belőle, csak egy nagyon kis része, amely a testünkben folytatódik, és a vaginánkkal párhuzamosan fut. Ez azt jelenti, hogy végtére is a klitorisz aktiválása szükséges (akár kívül, akár belül) ahhoz, hogy orgazmust élhessünk át.
#3 Baj van veled, ha nincs orgazmusod – ez az egyik lenagyobb tévedés. Igen, vannak emberek, akik számára komoly küzdelmet jelent, hogy eljussanak a csúcsra, azonban ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül probléma lenne velük. Elképzelhető, hogy nem feltétlenül szervi, hanem sokkal inkább mentális, vagy lelki okai vannak annak, hogy nem sikerül eljutni a csúcsra. Azonban ezen a legtöbb esetben szakember bevonásával, vagy pár saját magunknak feltett, önismereti kérdéssel segíteni lehet.
#4 Ha nem egyszerre van orgazmusotok a partnereddel, akkor gond van a szexuális életetekkel – na ezeket mégis ki találja ki? Miért is lenne baj, mikor két teljesen különálló, és különböző emberről beszélünk? Természetesen nagyon jó dolog, ha ti ketten egyszerre éritek el a várva várt pillanatot, azonban azzal sincsen semmi baj, ha nem egyszerre történik. Ez nem jelenti azt, hogy gond lenne a szexuális életetekkel, ne szeretnétek egymást eléggé, vagy ne lennétek kellően egymásra hangolódva.
#5 A védekezés rontja az orgazmus esélyét – ezt az érvet a férfiak előszeretettel szokták felhozni, amikor próbálják partnerüket a gumióvszerrel való védekezésről lebeszélni. Pedig nincsen igazuk! Tény, hogy valamivel hosszadalmasabbá teszi a folyamatot, de tévedés azt gondolni, hogy a védekezés miatt nem fog valamelyik fél a csúcsra jutni. Ráadásul azt is érdemes tudatosítani, hogy a felelősségteljes szex a saját érdekünk!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez