Családos kezelések: páros fogszabályzás
Egyre népszerűbbek a párban végzett szépészeti kezelések Dr. Kis-Márton Huba fogszabályozó szakorvosnál. Miért vág bele anya-lánya egyszerre a többéves folyamatba? Hogyan segíthetnek a testvérek egymásnak a fogszabis időszakban? Tesztelték: együtt könnyebb!
Aki volt már fogszabályzós, tudja, hogy milyen lehetetlen helyzetek és állapotok léphetnek fel a kezelési időszak alatt. A tökéletes fogsorú ismerősök, illetve a szülők, rokonok, barátok nem érzik át ezeket a néha szürreálisnak tűnő problémákat. Nem véletlen, hogyha két fogszabályzós találkozik, órákig van miről beszélniük. Dr. Kis-Márton Huba fogszabályozó szakorvoshoz egyre többször kérnek időpontot páros fogszabályzásra.
„Népszerűbbek lettek a testvérkezelések. Általában a hasonló korú testvérek, általános iskolás – gimnáziumba járó diákok vállalják egyszerre a rögzített fogszabályozó viselését. Ez a szülőknek is kényelmesebb, hiszen nem kell kétszer végigcsinálni a kezeléssorozatot, jöhetnek egyszerre aktiválásra, nem kell külön programként beilleszteni a családi napirendbe. Úgy vettem észre, hogy ez kicsit összehozza a fiatalokat, van miről beszélgetni, talán még a mobiljukat is kevesebbet nyomkodják.” A fiatal korban végzett kezelések mellett egyre népszerűbbek a felnőttkori fogszabályzások is. A doktor úr zuglói praxisában nem először fordult elő, hogy anya és lánya egyszerre jött konzultációra. „Manapság egyáltalán nem ciki, ha valaki 30 éves kora felett vág bele a fogai rendbetételébe. A modern, esztétikus megoldásoknak köszönhetően szinte észrevehetetlenek a ragasztott fogszabályozók, aminek az anyukák és a lányaik is örülnek. És tévhit, hogy a felnőttkori kezelés sokkal tovább tart, mint a gyermekkorban végzettek.”
Együtt tényleg könnyebb? Várjuk a páros fogszabályzós tapasztalatokat!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez