Buddhista elvek, amelyeket ha követsz, meg fog változni az életed
Néha nem árt megállni a rohanó hétköznapok közepette, és kicsit lelassítani. Életünk jórészt csak kapkodásból, problémákból és stresszből áll. Csinálhatnánk másként is, mégis hagyjuk, hogy mindez átjárja és meghatározza az életünk minden egyes percét. Azoknak, akik szeretnének egy kicsit lassítani, nyugodtabban és megfontoltabban, nagyobb harmóniában élni, elhoztunk hat buddhista elvet, melyek rendszeres gyakorlásával biztosan változni fog az életünk.
Légy hálás
Mind voltunk már mély gödörben, és sajnos bármennyire is törekszünk rá, az élettől nem csak szépet és jót kapunk, és lehet, hogy időnként igazságtalannak gondolod mindazt, amit rád mér a sors, azonban soha ne felejts el hálás lenni azért, amit az élettől ajándékba kapsz. Értékeld azt, amid van, és ne vágyakozz folyton olyan dolgok iránt, amiket nem tudsz elérni.
Légy figyelmes
Vedd észre, ha valakinek segítségre van szüksége, és próbálj meg lehetőségeidhez mérten segíteni neki. Lehet, hogy néha egy pár jó szó jelent segítséget, vagy egy olyan dolog, ami számodra egyáltalán nem okoz nehézséget, a másiknak viszont nagyon sokat jelent. Amennyiben neked van erre szükséged, és te kapsz támogatást másoknak, mindig köszönd meg és légy hálás.
Fogadd el a változást
A változás az élet természetes velejárója az életünknek, függetlenül attól, hogy csak a napok múlásáról vagy nagy, esetleg váratlan eseményekről beszélünk. Minden okkal történik körülöttünk, és nem muszáj mindent, ami elmúlik hatalmas veszteségként megélni, de az sem megoldás, ha mindig a jövőtől várjuk a megváltást. Tekintsd természetesnek a változást, és így sokkal könnyebb lesz vele együtt élni, még akkor is, ha elsőre nehéznek tűnik.
Állj meg, végy egy nagy levegőt, figyelj
Válogasd meg a szavaidat, és sose beszélj meggondolatlanul. Legyen szó baráti vitáról, vagy egy munkahelyi megbeszélésről, sose mondj olyat, amit később megbánhatsz. Végy egy nagy levegőt, mielőtt hazaérsz, vagy éppen belépsz a munkahelyedre. Próbáld elengedni a problémáidat, és arra a helyzetre összpontosítani, amibe éppen belépsz. Hallgasd meg, hogy mit mondanak neked az emberek, akikkel kapcsolatba kerülsz. Akár közvetlenül, akár átvitten de biztosan visszajelzést kapsz tőlük saját magaddal kapcsolatban, amikből a későbbiekben építkezhetsz.
Barátkozz meg a csenddel
Időnként kapcsolj ki magad körül mindent, az eszközöket és az embereket egyaránt, és nem utolsósorban a tudatodat is. Próbálj úgy eltölteni egy pár órát, hogy nem gondolkozol a problémáidon, hanem megpróbálsz csak magadra figyelni, illetve mindarra, amit kihallasz a csendből.
Vásárolj tudatosan
Ez egyrészt nagyon fontos az ételek, alapanyagok szempontjából, hiszen tudod jól: „az vagy, amit eszel”. Nem mindegy, hogy mit, milyen tápanyagokat és milyen formában, mennyiségben viszünk be a szervezetünkbe. Mindig próbálj tudatos, megfontolt döntést hozni, illetve nagyon fontos, hogy valahányszor új ruhadarabot, vagy csak egy kis kütyüt akarsz venni otthonra. Gondold jól végig, hogy valóban szükséged van-e rá? Hosszútávon is jó lesz valamire, vagy csak a pillanatnyi örömforrás miatt szeretnéd?
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez