Boldogabb és egészségesebb, aki naponta megéli a hálát
Kevésbé látja sötéten a világot az, aki gyakran megéli a hálát. A hálás gondolkodás képes semmivé tenni a negatív gondolatokat, lecsendesíti a szívben az aggodalmat, az irigységet, a bosszankodást, a haragot.
A hála boldogabbá és egészségesebbé tesz, mert magához vonzza a pozitív érzelmeket, a reményt, az örömöt, a megelégedettséget, és összeegyeztethetetlen a keserűséggel, az irigységgel, a bosszúvággyal, vagy az ok nélküli boldogtalansággal. A hálatelt emberek jelenüket megnyugtatónak, jövőjüket biztatóbbnak érzik.
A nehézségekkel könnyebben megbirkóznak, mert minden helyzetben az élet pozitív aspektusait tartják szem előtt. Jobban érzik magukat a bőrükben, ritkábban éri el őket a depresszió, egészségesebb az önértékelésük. Egy hálatelt ember közelében egyszerűen jó lenni, kedvesebb, segítőkészebb, empatikusabb, belső szépsége, pozitív kisugárzása segíti őt emberi kapcsolatainak ápolásában. A hála lehetetlenné teszi a boldogtalanságot. A hálatelt emberek megértették, hogy minden emberi kapcsolat, találkozás egy szívlecke, könnyebb, vagy nehezebb, és mindig tanulnivalót, feladatot, megválaszolatlan kérdést hordoz. Fel tudják tenni önmaguknak a kérdést: Miben volt ez a kapcsolat a tanítóm? Miért lehetek hálás? Mit köszönhetek annak, hogy éppen így alakultak a dolgok? Hogyan lesz előnyömre a változás? A hálát adni azt jelenti, hogy ki tudom mondani: megelégszem azzal, amim van, mert sokkal több, mint amit valaha reméltem.
A hála segít jobb társsá válni. Dicsérjük meg szeretteinket gyakrabban, figyeljünk a pozitív tulajdonságaikra, hiszen az az ember, aki annyi pozitív változást, szépet és jót hozott az életünkbe, még mindig ott van mellettünk, csak lehet, hogy már nem látjuk őt a szeretet szemüvegén át. A hála érzése romboló életeseményeink, tragédiáink, kibírhatatlannak tűnő, nagy viharjaink idején is egy hatékony konfliktuskezelő eszköz.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez