Barátság extrákkal?
A minap a férfi és a nő közötti kapcsolatokról és különbségekről elmélkedtem. Mert ugye azt tudjuk, hogy a férfi és a nő két különböző bolygó szülötte, na de azt senki nem mondta el, hogy akkor mégis miért van ez a piszkosul bonyolult vonzalom a két nem között. Férfiak és nők, jól megférnek egymás mellett. Vannak különböző kapcsolati státuszok, mint a munkahelyi viszony, a családi kapcsolat, a partner kapcsolat, a szomszédi viszony… és van egy, mind közül a legfurcsább, a baráti viszony.
A barátság egy nagyon is kulcsfontosságú emberi kapcsolat. Azonban abban az esetben, ha egy férfi és egy nő alkotja, ott már felmerülnek kérdések. Mert, hogy is van ez pontosan? Meddig barát egy barát? És mikortól van az, hogy rájössz, ő már rég nem csak egy barát?
Nézzük a lehetőségeket. Mielőtt támadási felület lenne, elmondhatom nekem is van fiú barátom. De én, ha őszinte akarok lenni, akkor azt tudnám mondani, hogy a barátság kettőnk között kizárólag azért működik, mert soha nem volt köztünk semmi, mert mindketten párkapcsolatban élünk és a legfontosabb, hogy egyáltalán nem tetszünk egymásnak. Sokan azt mondják, hogy férfi és nő között minden esetben tud működni egy barátság. De mi van akkor, ha az én jó barátom egy olyan férfi, aki szexi, okos, és tulajdonképpen megvan benne majdnem minden, ami kell? Meddig lehet azt mondani, hogy barát, ha összeugrik a gyomor attól, ha csak egy új nőről mesél, akit épp most ismert meg? Mert az igazság az, hogy abban a pillanatban, ha csak a szikrája is megmozdul bennünk a vonzalom bármilyen formájában a másik iránt, akkor próbálhatjuk ráhúzni és elnyomni magunkban, de az már onnantól kezdve nem barátság. Nem barátság, ha érzelmeket viszünk bele olyan értelemben, amit vonzalom táplál. Nem barátság, ha féltékenyek leszünk attól, hogy ő vadul megcsókol valakit. És végképp nem barátság, ha tudjuk, hogy nem az, de nem merjük bevallani. Nem kell Hollywoodig menni, és az Álljon meg a nászmenet vagy a Barátság extrákkal című filmre gondolni. Elég, ha lefordítjuk a saját életünkre. Ha átgondoljuk, szerintem mindenki életében volt már egy olyan „barát”, akivel tényleg érezte azt a pluszt.
Persze, egy ideig, ha mindkét oldalról megvan a vonzalom, akár még működhet is a barátság extrákkal. Mert kinek ne lenne jó, ha van valaki, akivel mindent meg tud beszélni, és mellette jókat tudnak kufircolni anélkül, hogy magyarázkodni kellene. Édes kis történet, de az esetek 95 százalékában nem működik a hobbi punci, és hobbi farok története. Mert az egyik fél mindig többet akar! Ismerünk olyan történetek is, amikor a barátságból szerelem szövődik. De azt hiszem ezekben az esetekben már az úgynevezett barátság elején megvolt valami a két ember között, maximum a körülmények vagy egyéb okok nem engedtek utat annak, hogy akkor és ott több legyen közöttük. Két ember kötődni tud egymáshoz a barátság leple alatt, de sokszor sokkal több bújik meg mögötte. Azt hiszem, alaposan át kell rendezni az emberi kapcsolatokat ahhoz, hogy tényleg a helyén tudjuk kezelni őket. Hiszek abban, hogy létezik férfi és nő között barátság, de azt is hiszem, hogy kizárólag abban az esetben, ha ténylegesen nincs meg egyikükben sem a vonzalom a másik iránt. Onnantól kezdve az már nem barátság. Ami talán nem is baj, csak fel kell ismernie a két félnek, hogy más lehetőségek is szóba jöhetnek közöttük.
Mounaji Barbara
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez