Bakancslista: Marrakesh
Marrakesh forró, zajos, őrült egy világ. Ma már könnyen megközelíthető fapados repülőgéppel, sok európai nagyvárosból és egy rövid vakáció erejéig magyar állampolgárként vízumot sem kell előre intézni, úgyhogy a bejutás elég zökkenőmentes. Legalább 4-6 napot ajánlok a városra, hogy fel tudd fedezni Marrakesht is, és egy-két kirándulásra is maradjon idő. Íme egy lista a legkiemelkedőbb élményekből.
Tagine
Elsőre imádtuk, a negyedik nap környékére már ugyan a könyökünkön jött ki, de nem lehet nem megkóstolni Marokkó nemzeti eledelét, a tázsíííínt (nevét az edényről kapta, amelyben készítik). Általad választott husi (ez nálam általában csirkét jelentett), krumplival és pár zöldséggel összefőzve, mindez egy gusztusos, sáfrányos löttyben, és sok helyen olívabogyó és egy kis citromlé vagy pár citromszelet is került bele, amitől kicsit frissítőbb, mediterrán feelingje volt és a nagy melegben mégsem olyan érzésünk lett, amit amúgy egy nehéz, krumplis ételtől várnánk. Vega verzió is kapható a legtöbb helyen!
Bazározás
Bűn lenne arab országba menni, és kihagyni a bazárt. Itt egy őrületes kavalkádot találhatsz a különféle autentikus és kevésbé autentikus kelmékből és fűszerekből és csodalámpásokból és mindenféle dísztárgyakból. Alkudozás indul, értékekre vigyázni!
Jemaa El Fnaa
Ha egyszer kitalálsz a bazárból, akkor jó eséllyel Marrakesh főterén, a Jemaa El Fnaa-n találod magad. Estefele kel igazán életre ez a rész, ilyenkor kezdik az árusok kirakodni a portékáikat, jönnek a kígyóbűvölők, és a sok tetőteraszos étterem és bár egyikébe betérve lehet gyönyörködni a marokkói naplemente színeiben.
Bahia palota
Ha a csodálatos építészeti remekek vonzottak Marokkóba, akkor ez a te helyed! Gyönyörű részletek mindenütt, és egy igazi kis nyugodt oázist jelenthet ez a hely az óváros kaotikus világában.
Majorelle Garden
Sokak kedvence, és jelentem, én is a sokak közé tartozom! A neves divattervező, Yves Saint Laurent vette meg és restaurálta ezt a csodás kertet, ami neki köszönhetően YSL Garden néven is ismert, majd Marrakesh városának ajánlotta fel, és halála után itt szórták szét a hamvait. Egy csodakert az egész, mindenképpen szánj rá egy délutánt!
Marokkói menta tea
Marokkóban a tea legalább akkora szám és tradíció, mint mondjuk Angliában, csak itt éppenséggel egy mentás verzió fut. Meglepően frissítő tud lenni a nagy melegben ez a forró ital.
Kirándulás Essaouirába
Egy napos programnak is tökéletes lehet Essaouira meglátogatása. Ez a város az Atlanti-óceán partján fekszik, és sokkal nyugisabb, lazább hangulatú, mint Marrakesh, a tengerparti szellő miatt az idő is kellemesebb és kevesebb a turista is. Ne hagyd ki a híres kék halászhajókat! Útközben pedig megcsodálhatod a híres kecskefákat, avagy a fáramászó, argánbogyózabáló kecskéket, amiktől nekem a szavam is elállt – ehhez hasonlót még életemben nem láttam!
Szahara túra
Persze, turistás program, de ha már az ember egyszer eljut Marokkóba, akkor hogy a fenébe ne akarná látni a Szaharát?! Ez olyan egyszer-az-életben típusú, igazi bakancslistás élmény. Lehet két- és háromnapos túrákra is menni, ennek megfelelően egy vagy két éjszakát a sivatagban, nomád táborban (vagy ha épp olyan a büdzséd, akkor luxi táborban) tölthetsz, és onnan nézheted a gyönyörű napnyugtát és napkeltét, kipróbálhatod a teveháton közlekedést, és mikor leszáll az éj, olyan hihetetlen fényes, tiszta, csillagos égben gyönyörködhetsz, amire egész életedben emlékezni fogsz.
Fanni blogját itt tudod követni. Valamint az instagrammon itt!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez