Az örökké vitatott kérdés: Szolárium vagy napozás?
Olyan messze van még az első tavaszi napsugár, hát még a nyár. Az a szikrázó meleg napsütés, amiben akár már 20 perc után is meglátszik a bikinid nyoma. Vagy Te is azok közé tartozol, akik nyáron is inkább a szolit választják?
Menjünk a szoliba vagy várjuk meg a nyári napsütést? Vajon melyik a jobb vagy rosszabb? Se egyik, se másik párti nem vagyok. Tulajdonképpen miért ne kombinálhatnánk? Hiszen napfürdőzni csak nyáron van lehetőségünk, szerencsés esetben már késő tavasszal is. Őszre és télre pedig így is úgy is marad a szoli. A szoláriummal és a napozással kapcsolatban is annyi jó tanácsot, érvet és ellenérvet, na meg tévhitet hallunk és olvasunk. Tartózkodnék a szélsőségektől. Szerintem mindkettőt lehet, de csak mértékkel! Talán a legfontosabb, hogy legyél tisztában a saját bőrtípusoddal, és csak annyi ideig maradj a napon vagy a szoliban, amíg nem kezdesz el égni! Nem baj, ha az első egy-két alkalommal úgy tűnik, hogy nem is változott semmit a színed. De a bőröd egészséges maradt, a harmadik negyedik alkalommal pedig már látni fogod az eredményt.
A szolárium fénye és a nap fénye nem teljesen ugyanaz. Hogy melyik a jobb vagy a rosszabb, azon a szakértők valószínűleg örökké vitatkozni fognak. Nem is ez a lényeg. Tudtad, hogy a fény, az UV-sugarak, - még a mesterségesek is - ésszerű mértékben jótékony hatásúak is lehetnek? Jókedvre derítenek, sőt segítik a bőrproblémák a pattanások, ekcéma, pikkelysömör gyógyulását is, fertőtlenítenek, erősítik az immunrendszert és egyesek szerint még a koleszterint is csökkentik. A melegség kellemesen relaxál, fellazítja az izmokat, kicsit olyan, mintha bemelegítenél. A szervezetünk pedig az UVB-sugaraknak köszönhetően jut D-vitaminhoz, ami csak a napfényből jön. Kevesen tudják, de a szoliból sajnos csak elenyésző mennyiségű szóródik ki. A szoláriumból nagyon erős UVA-sugarakat kapunk, ami ha jobban belegondolunk időspórolás a gyors barnuláshoz. Ezek annyira erős sugarak, mint amilyen az egyenlítőnél a déli napfényé. Ezért barnít olyan gyorsan már pár perc is.
Végül egy kis érdekesség: napimádóknak jó hír, hogy vannak már olyan fénykezelések, ami a napfényt helyettesítik, és létezik már otthonra kapható terápiás lámpa is, ami szintén pótolni tudja a napot.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez