Az olvasás szexi, de... - Ezért olvass sokkal többet
És ne, ne csak azért, mert az olvasás szexi. Az eredeti könyv formátum napjainkban már nem örvend akkora közkedveltségnek, mint az internet megjelenése előtt. A jó hír azonban az, hogy az igazi könyv illatát semmi, de tényleg semmi sem pótolja. Az olvasásnak számos jótékony hatása van és nem szabadna elengedi ezt a szokásunkat, még akkor sem, ha néha kecsegtetőbb csak a telefonunkat nyomkodni.
Segít az alvásban
Nagyon sok embert nyomaszt a mindennapi stressz, ami még éjjel sem hagy senkit nyugodni és ettől az alvás nem pihentető és nem mély. Ez ellen nagyon hatásos egy jó könyv olvasása este, hiszen a gondolatok azonnal elterelődnek és a stressz nagymértékben csökken ez által. Így egy jó nagy szelettel járul hozzá a megfelelő pihenéshez.
Empatikusabbá tesz
Egy fiktív történet minden karaktere szépen felépített és lehetőség nyílik megismerni az indítékait, érveit, múltját. Ezekkel az ismeretekkel már sokkal érthetőbb miért is vált olyan szereplővé, amilyennek megírták. Ezt kivetítve az életre, tanulható a beleélés képessége, még ha nem is fejleszthető mesterfokra, de sokat tud segíteni benne az olvasás.
Helyesírás
Az olvasásnál alig van jobb gyakorlás a helyesírásra. Minél többször olvassuk el az adott szót leírva, agyunk annál mélyebben raktározza el, hogyan is néz ki leírva. Így az olvasással egész biztosan nyerünk, hiszen a helyesírás nagyon fontos tényező az élet minden területén.
Szókincs
A helyesírás mellett a szókincset is hihetetlen tempóban turbózza fel az olvasás. Sok idegen szó szerepel a könyvekben, melyeket a hétköznapok során nem használunk. De egyedül a könyvvel akaratlanul beépül elménkbe, a szinonimákról már nem is beszélve. Sokkal választékosabban tudjuk kifejezni magunkat.
Fejleszti a memóriát
Ez hosszabb könyvbe belevágva rengeteg információt kapsz a szereplőkről, helyekről, a könyvbéli történetekről és még sorolhatnánk. Mivel egy hosszú könyvet egyszerre nem tudsz elolvasni, így rengeteg információt kell eltárolnod, hogy ott tudd folytatni ahol abbahagytad. Ezáltal tornásztatod az agyad és fejleszted a memóriád.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez