Az érzelmi intelligencia, és ami mögötte van
Az érzelmi intelligencia nem csak a szerelmi életünkben játszik kiemelkedő szerepet, hanem szükséges ahhoz is, hogy sikereket érhessünk el az életünk egyéb vonatkozásaiban is. De vajon miben mutatkozik meg, hogy a szívünk is a helyén van? Lehet valaki hihetetlenül olvasott és tanult, ha az érzelmi intelligenciáról még hírből se hallott, akkor kevés esetben ér el igazán tartós sikereket. Te hogy állsz ezzel a kérdéssel? Van egy jó hírünk, ha a legtöbb állítást olvasva magadra ismersz!
#1. Mindig próbálod megérteni az emberi reakciók mögött húzódó érzelmeket
Figyelsz. Észreveszel apró dolgokat, mint például azt, ha valaki hezitálva tördeli a kezét, mielőtt megszólalna, vagy éppen felcsillan a szeme, amikor valami olyan dologról beszél, ami iránt szenvedély tölti el. Körbe akarod járni és meg akarod érteni az emberek érzelmeit, és nem csak egyetlen szemszögre koncentrálsz.
#2. Hihetetlenül kíváncsi vagy
Nem pletykaéhes, hanem érdeklődő módon. Tudni akarod, hogy hogyan élnek mások, mi mit jelent a különböző kultúrákban, és képes vagy tanulni az emberektől. Nyitott vagy és kíváncsi, ami egy szuper kombináció.
#3. Tisztában vagy a hibáiddal, de az erősségeiddel is
Tudod, hogy melyik tulajdonságaid teszik néha nehézkessé az életedet, de azt is, hogy mi az, ami előrevisz. Felismered, hogy képes vagy a végtelenségig halogatni vagy éppen nem mindig kommunikálod jól az érzelmeidet, de azzal is tisztában vagy, hogy kitartó vagy és képes vagy a fejlődésre.
#4. A jelenben élsz, ahelyett, hogy a múltban ragadnál
Nem hiszed, hogy a jövő siettetése vagy a múlthoz való ragaszkodás vinne előrébb, úgy gondolod, hogy a jelenben kell jól cselekedned és azt kell megélned, ami éppen megadatott. Elfogadtad a múltad, minden hibájával együtt, és felfogtad, hogy nem menekülhetsz el a most létező problémák elől, a tökéletes jövőről fantáziálva.
#5. Próbálod megérteni a lelkiállapotod, és változtatni, ha rosszul érzed magad
Amikor szomorú, mérges vagy éppen féltékeny leszel, felismered ezeket az érzelmeket, és ahelyett, hogy beléjük kapaszkodnál, próbálod egy másik nézőpontból megérteni őket. Teszel az ellen, hogy egy negatív hangulatspirál napokra a mélybe rántson, hiszen tudod, hogy nem minden valóság, amit te annak élsz meg.
#6. Beleállsz a problémákba, ahelyett, hogy a szőnyeg alá söpörnéd őket
Ha valami nem tetszik, akkor kinyitod a szád, de képes vagy végighallgatni a másikat is. Ha konfliktus merül fel, akkor arra törekszel, hogy minél hamarabb megoldd, nem pedig arra, hogy minél későbbre halaszd azt.
#7. A motivációd belülről fakad
Nem csak a külső tényezőkre hagyatkozol. Végighallgatod, amit a barátaid, munkatársaid, szüleid mondanak, de elsődlegesen azután a motiváció után mész, ami valójában hajt.
#8. Szomjazol a fejlődésre
Kétségbeesel, ha az életed stagnálni kezd és azon kezdesz munkálkodni, hogy ezen minél hamarabb változtass. Arra törekszel, hogy a lehető legtöbbet hozd ki önmagadból és tudod, hogy az ember egy életen át tanul.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez