Az én utam: Dencz Bálint, a Let Me Inn társalapítója
Új rovatunk keretein belül szeretnénk nektek olyan tehetséges, inspiráló embereket bemutatni, akik mindannyiunk számára motivációt jelenthetnek álmaink megvalósításához. Interjú alanyunk most a mindössze 23 éves Dencz Bálint, aki a rövidtávú lakáskiadás fellendülését kihasználva, ezen ingatlanok menedzselésére alapította és futtatta fel Let Me Inn nevű vállalkozását, társaival.
Foglald össze 3 mondatban, hogy mivel foglalkozol!
„Amerikából jöttem, híres mesterségem címere”: rövidtávú kiadásra specializálódott ingatlanmenedzsment. A viccet félretéve, lényegében magánszemélyeknek, cégeknek, teljes körű segítséget nyújtunk rövidtávú lakáskiadásban, a több platformos értékesítéstől, a kihasználtság optimalizáló árazási stratégián át egészen a fizikailag megvalósuló vendégfogadásig, hogy tudják élvezni a rövidtáv nyújtotta előnyöket (magasabb hozam, könnyű hozzáférhetőség, alacsony amortizáció) anélkül, hogy elhagynák a saját nappalijukat.
Amennyiben nincs meg az erre a célra szánt ingatlan, segítünk a választásban és igény esetén segítséget nyújtunk a kivitelezésben, lakberendezésben is.
Mi volt az alapötlet, amit kitaláltál, és végül mi valósult meg belőle?
Az alap ötlet onnan indult, hogy 4 éve gimnáziumi tanulmányaim végéhez közeledve a külföldön élő keresztapukám felajánlott egy lehetőséget, ugyanis az volt a problémája, hogy évente legalább kétszer hazalátogat, így nem tudja hosszútávra kiadni a lakásait. „Próbáljuk meg a rövidtávot!” -mondta, és mivel nem volt, aki foglalkozzon vele, én kerültem a képbe.
Természetesen akkor még azt se tudtam, eszik-e, vagy isszák ezt a dolgot, de szépen lassan belejöttem. Aztán jött az egyetem, másik munkák de még hobbiból néha beugrottam ’’beengedni” a vendégeket. Nagyon szerettem ezzel foglalkozni, próbálgatni az idegennyelv tudásom, megismerkedni új emberekkel. Egy nap az egyetemen egy csoporttársammal azon tanakodtunk, hogy biztosan nem a keresztapukám az egyetlen, akinek szüksége lenne egy kis segítségre. Nagyon belelkesedtünk, az órák után átmentem egy barátomhoz, hogy kifaggassam az ötlet életszerűségéről akinek szintén nagyon tetszett. Ekkor alapítottuk meg közösen 2015-ben a Let Me Inn-t. Mondanom sem kell az elején mindent csináltunk még a takarítást is, hogy aztán legyen pénzünk marketingre költeni! Aztán szépen lassan jöttek az ügyfelek bővült a csapat és jelenleg a második körös tőkeinjekcióra készülünk, hogy több külföldi országba is kivihessük a Magyar vendégszeretetet.
Mi az az 5 dolog, amire feltétlenül szükség volt a terveid megvalósításához?
Alázatos magabiztosság (ha egyáltalán létezik ilyen), motiváció, nyitottság, kreativitás, és a kemény munka, enélkül ugyanis nincsenek eredmények.
Volt-e olyan pillanat a karrierpályád során, amikor azt érezted, hogy mindez nem valósulhat meg, ezért inkább feladod?
Úgy érzem, 23 évesen még csak az utam legelejét koptatom, viszont véleményem szerint igaz az állítás, miszerint a vállalkozás részben káosz menedzsment. Sok megoldandó problémával szembesül az ember napi szinten, ami néha teljes embert igénylő megoldásokat követel meg. Előfordult már, hogy vasárnap este nyolckor kellett felállnom a családi vacsoráról, és ’’improvizálni’’ valamit az irodában. Olyan is volt már, hogy elmentem a barátnőmért, majd a kocsiban hazafelé egész úton telefonáltam ahelyett, hogy vele beszélgettem volna. Mint mindennek, a vállalkozó életmódnak is megvannak az árnyoldalai, ezért fontos olyan emberekkel körülvenni magunkat, akik értékelik, amit csinálunk, és a nehézségek ellenére támogatnak benne.
Hogyan lehet folyamatosan fenntartani a motiváltságot, leginkább a kezdeti lelkesedést követően?
Sok a megoldandó dolog, melyekre kihívásként tekintek. Sokszor feltölt a nap végén, amikor van egy kis nyugalmam annak köszönhetően, hogy aznapra remélhetőleg minden problémát sikerült megoldani. A másik nagy energiaforrás, amikor az ember látja megvalósulni azt, amit hónapokkal azelőtt még csak papírra vetett vázlatként, vagy gondolatban dédelgetett ötletként sorakozott. Talán ezért is szeretem ezt az egészet, mert rengeteg a lehetőség, és az, hogy mit érünk el, nagy részben csak rajtunk múlik!
Mi lenne az üzeneted azoknak, akik éppen az elején tartanak az álmaik megvalósításában?
A legfontosabb, hogy mindenki bátran vágjon bele! Mikor máskor, mint fiatalon, amikor még több a szabadidő és több a lehetőség a hibázásra, amiből aztán rengeteget lehet tanulni, valamint kevesebb a kötöttség. Véleményem szerint nálunk generációs probléma, hogy sokan kemény munka nélkül akarnak eredményeket elérni, márpedig ez nem lehetséges. Én úgy látom, fontos a töretlen érdeklődés, hogy merjünk kérdezni és nyitottak legyünk befogadni bármilyen új információt, mert az csak a hasznunkra válhat, például új ötletek formájában, és mint jól tudjuk, a konstans innováció a fenntartható fejlődés motorja. Bármekkora klisének is hangzik, szerintem a lehetőség mindenkinek adott, csak készen kell állni mire bekopogtat az ajtón!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez