Az eltűnt bókok nyomában - Miért nem tudnak bókolni ma a férfiak?
Hol veszítettük el a bókot? Vajon mennyiben vagyunk okai mi, nők annak, hogy nem olyan bánásmódban részesülünk, melyet a minket körülvevő férfiaktól szívünk szerint várnánk? A bók társasjáték, és egyedül unalmas játszani, értelmét veszíti, ha egyoldalú.
Hol veszítettük el a bókot? Vajon mennyiben vagyunk okai mi, nők annak, hogy nem olyan bánásmódban részesülünk, melyet a minket körülvevő férfiaktól szívünk szerint várnánk? A bók társasjáték, és egyedül unalmas játszani, értelmét veszíti, ha egyoldalú. Ha a bók kedvünkre van, és kedvesen, visszafogottan, elegánsan fogadjuk, és viszonozzuk is a bókot, akkor jó eséllyel számíthatunk elismerő szép szavakra továbbra is. A férfiak könnyen leszoknak az udvarlásról, a bókolásról, és mi marad nekik? A „hová tűntek a férfiak?” lemez, amit időről időre hallanak tőlünk. Tényleg, hová tűntek a férfias férfiak? Talán úgy fair, ha azt is megkérdezzük, hová tűntek a nőies, befogadó, feminin tulajdonságokat előtérbe helyező, igazi nagybetűs Nők? A férfiaknak szükségük van a hódítás édes ízére, hogy bókokkal, udvarlással hódítsanak, és eljátszhassák a saját, hagyományos szerepeiket, a nőknek pedig arra van szükségük, hogy meghódítva érezhessék magukat.
Minél pozitívabban látja önmagát a nő, annál elégedettebb és derűlátóbb a mellette álló férfi. Egy férfi igenis tud bókolni, és jól is időzíti bókjait, de soha nem puffogtat üres szólamokat. Nem hízeleg, és nem ezerszer begyakorolt alfahím-allűrökkel dobálózik, mert egy Férfi arról is megismerszik, hogyan bánik a nőkkel. Tetteivel bizonyítja, hogy a lovagiasság nem kihalóban lévő viselkedésforma, mert tudja még mi fán terem az udvarlás, melyhez hozzátartozik a bók is. Minden emberi kapcsolatban, így a párkapcsolatokban is az egyik leggyakoribb hibaforrás az elismerés hiánya. Az elismerő szavak azt jelentik hogy hiszünk egymásban és látjuk egymás értékeit.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez