Az elpusztíthatatlan bubifrizura
Nincs az a divathullám vagy korszak, amit a bubifrizura ne élne túl. A bubit minden évben újra és újra felfedezik. Miért is ne tennék, ha egyszerre sugall nőiességet, és erőt?
De miben rejlik a szupererő? Abban, hogy egyszerű és rengeteg változata létezik. Az 1920-as években lázadásnak számított a rövid haj a nők körében, mégis charlestont jártak és váll fölé ért a hajuk. Átvészelte a II. világháborút, és az 1960-as években egy kis tupírral megspékelve újra elsöprő sikert aratott. Az 1970-es évek és a hippi korszak sem tépázta meg, de még az 1980-as évek oroszlánsörényei sem tudták letaszítani a trónról. Be kell látni, a bubi örök.
Persze a hatalmas sikeréhez az is hozzájárul, hogy olyan ikonikus személyek ragaszkodnak hozzá, mint Anna Wintour a Vogue hírhedten szigorú főszerkesztője, és olyan hírességek hódolnak be a bubinak, mint Katie Holmes vagy Victoria Beckham. Hozzá kell tenni, hogy a klasszikus fazont is sokan hordják, de egyesek kicsit variálnak az eredeti verzión. Van, aki lágyabb, nőiesebb oldalról közelíti meg a bubit, és - mint például Victoria esetében - akadnak újító típusok, akik vagányabb vágást választanak. Ezzel nincs gond, sőt, itt látszik, hogy egy verhetetlen fazon is képes megújulni, átváltozni.
Igazi jolly joker az alakíthatósága miatt: nem lehet kijelenteni, hogy szőkéknek rosszabbul áll, mint barnáknak, a hosszával is lehet játszani, habár az eredeti bubi állig ért és éles kontúrjáról lehetett ezer közül is megismerni. Mi imádjuk az eredeti, és az újhullámos verziókat is...
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez