Az egészségünkhöz és a fogyáshoz is hozzájárulhat a bélflóra vizsgálat
A szűrővizsgálatok rendszerességének szükségességét nem lehet eleget hangsúlyozni, de vajon milyen úton kell elindulni, ha az emésztőrendszerünkkel vagy éppen hízással van problémánk, és úgy tűnik, egy egyszerű fogyókúra vagy időszakos diéta nem jelent megoldást? Azért, hogy ezekre a kérdésekre választ kapjunk, érdemes lehet a bélflórát tesztelni, hiszen számtalan másként nehezen beazonosítahtó betegségre bukkanhatunk rá így.
A Synlabben bevezetett myBIOME™ vizsgálati módszer újgenerációs metagenomikai eljáráson alapul, vagyis a bélben található összes mikroba (baktériumok, archeák, egysejtűek, gombák, paraziták) teljes genetikai anyagát – azaz DNS-állományát – meghatározza, valamint elemzi a bél mikrobiomban betöltött szerepüket és hatását a szervezet egészségére.
A módszer rendkívül érzékeny (akár tízezerből egy baktériumot is kimutat), nagy felbontású vizsgálat (nemcsak faj- hanem törzs szinten is azonosítja a mikrobákat), és legfontosabb hozzáadott értéke a funkcionális elemzés, vagyis a mikrobák mellett azok hatását és befolyását a szervezet egészségére is meghatározza. A mikrobiom által termelt molekulák a szervezetbe kerülve előnyös vagy kedvezőtlen hatással vannak az egészségre.
A tudományos megalapozottság és teljeskörű elemzés által myBIOME™ teszt abban tud segíteni, hogyan érhető el mindenki számára az egészség szempontjából optimális mikrobiom összetétel személyre szabott táplálkozási útmutató segítségével.
Milyen betegségek/állapotok hátterében állhat az egészségestől eltérő mikrobiom?
- Irritábilis bélszindróma (IBS) és gyulladásos bélbetegségek (IBD)
- Különböző anyagcsere zavarok (elhízás, diabétesz stb.)
- Szív- és érrendszeri betegségek, magasvérnyomás
- Neurodegeneratív betegségek
- Mentális megbetegedések
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez