Az eddigi legjobb Chanel
A Chanel első órabemutatója éppen 25 évvel ezelőtt volt, így az idei Baselworld óra-világkiállításra valami igazán nagy dobással akart előrukkolni divatház. Sikerült.
A legendás No. 5 parfüm nyolcszögletű üvegének formája ihlette a Flying Tourbillon tervezőit, akik először kalauzolják a Chanel-rajongó nőket a technológia mennyországába. Elsősorban természetesen a tourbillon gátszerkezet utal erre, aminek felső eleme jól láthatóan, rögzítés nélkül „lebeg” a számlap ablaka mögött. Feltalálásának idején a konstrukció arra szolgált, hogy a főként vertikálisan működő asztali és zsebórák mentesüljenek a Föld gravitációjának befolyásától. A pontatlanságot ma már nem kell ilyen bonyolult eszközökkel kiküszöbölni, a tourbillon gátszerkezet mára sokkal inkább a csúcskategóriás órák védjegyévé vált. A Chanel 225 alkatrészből 73 alkotja ezt az egységet, amely felfüggesztés nélkül is ellenáll az órát érő külső hatásoknak. Hogy ez lehetséges legyen, a szerkezetet tervező Renaud & Papi a mikro-mechanizmusok kifejlesztésében közreműködött az Audemars Piguet kutatóival.
A “Camélia Flying Tourbillon” névre keresztelt, 40 órás kapacitással rendelkező gépezet olyan körítést kapott, mintha az ember Bentleyjét egy aranyból készült garázsban, perzsa szőnyegen parkolná. A krokodilbőr szíj és a tükröződésmentes zafírkristály üveg szinte szóra sem érdemes, a 18 karátos fehérarany és 228 gyémánt felhasználásával készített tok mellett. Az óra beszerezhetőségéről azért nem közlünk információt, mert mindösszesen 20 darab számozott példány készült belőle, és ezeknek valószínűleg már az első csavar meghúzása előtt megvolt a gazdája.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez