Ayurvédikus Babamasszázs
Az indiai babamasszázs sok ezer éves hagyományt ápol. Az indiai társadalomban a mai napig aktívan alkalmazzák a mamák a babamasszázst, és nem csak addig a korig, amíg a baba el nem indul, és fel nem fedezi környezetét ! Addig, amíg a masszázs jólesik mindkét félnek.
Az Ayurvédikus babamasszázs, akárcsak a felnőttek masszázsa, meleg gyógyolajokkal történik. Nagyon fontos a baba Prakrutijának, azaz Ayurvédikus személyiségének megállapítása. A Prakruti megállapítása nem csak a külső testi adottságok azonosítása, hanem a baba szervezete működésének éppúgy, mint mentális jellemvonásainak feltérképezése. A kezdeti, korai babakorszak folyamán főleg az édesanya, de az édesapa szokásaira, fizikai és mentális adottságainak vizsgálatára is hangsúlyt fektetünk.
A masszázs során a szülő és a gyermek örömére önfeledt, boldog perceket tölthetnek együtt, és a szülő a masszírozással saját maga enyhítheti a kicsi hasfájását, fogzási fájdalmát, megnyugtathatja őt. Folyamatos visszajelzést kap, láthatja babája elégedettségét, hallhatja boldog gőgicsélését. Nagy segítséget jelenthet ez a fiatal vagy bizonytalan, esetleg szorongó szülőknek, magabiztosabbá téve őket szülői szerepükben. Már várandósság ideje alatt is megtanulhatjátok a babamasszázst, így a születés után rögtön élvezhetitek újszülött kisbabátokkal a masszázs minden örömét. Masszázshoz használt olajok: Bázisolajok, olyan vivőolajok, melyekben az illóolajakat feloldjuk. Többnyire zsírsavakat tartalmaznak és növényi eredetűek, a bőrön könnyen felszívódnak, gyógyítanak. Legtöbbször diófélékből és magvakból vonják ki.
Miért érdemes masszírozni a kisbabánkat?
1. A babamasszázs átsegíti a babát a betegségek, hasfájás, fogzási fájdalom, érzelmi megrázkódtatás, görcsök nehézségein is.
2. A masszírozott csecsemők könnyebben elalszanak, nyugodtabb az éjszakai alvásuk, napközben érdeklődőbbek,kiegyensúlyozottabbak.
3. A résztvevő babáknál megfigyelhető még a stabilabb idegrendszer, illetve mindkét félnél (szülőnél, babánál) érvényesül a masszázs stressz-oldó, feszültség levezető hatása!
Török Petra - testnevelő – úszó edző, babamasszázs oktató
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez