Amikor felemészt a magány - Így tehetsz magadért, ha egyedül érzed magad
Miközben a világ egyre jobban összekapcsolódik, valójában sokkal könnyebben érezheted magad elszigetelten másoktól. Sokkal hamarabb tud jönni az az érzés, hogy nem tartozol egyik társadalmi csoporthoz sem.
Ha egyre gyakrabban érzed magad magányosnak, tudnod kell, hogy nem vagy egyedül, nem csak te érzed magad így. Nagyon sok ember magányosnak érzi magát. Ha tudni szeretnéd, hogy miként tudod kezelni ezeket a magányos érzéseket, akkor először is fel kell ismerned a saját érzéseidet, és meg kell értened azokat. Másodszor, hajlandónak kell lenned a változtatásokra az életedben.
A következő 12 módszer segíthet abban, hogy le tudd küzdeni a rád törő magány érzését:
Szabadulj meg az önértékelő szokásoktól
A magány a legfőbb kiváltó ok, hogy mindenben a legrosszabbat látod. Például, ha valamelyik barátod nem válaszol rögtön az üzenetedre, akkor könnyen arra a következtetésre jutsz, hogy: „Nem akar velem találkozni” vagy „Most biztos megbántottam valamivel, és utál”. Tisztában kell lenned azzal, hogy a magányosság érzése miatt könnyebben fogsz dühbe jönni a barátok, sőt a családtagok ellen is. Ha nem akarod, hogy ez megtörténjen, ha nem akarod megbántani őket, akkor ügyelned kell arra, hogy több időt tölts a szeretteiddel, és őszinte, értelmes beszélgetést folytass velük. Látogasd meg a rokonokat havonta egyszer, vagy kétszer, és vegyél részt izgalmas tevékenységekben, amelyek segíthetnek emlékeztetni mindazokra a jó dolgokra, amelyek körülötted vannak.
Legyőzni az önbizalomhiányt
A magánytól könnyen elveszítheted az önbizalmadat. Amikor magányos érzelmekkel küzdesz, elkerülhetetlenül elkezded kérdezgetni magadat,” Tényleg szeretnek a barátaim? Vagy mások szerint esetleg kínos vagyok? Az önbizalomhiány ilyen pillanatai bizonytalanságba fordíthatnak, sőt könnyen szorongássá is átalakulhat, aminek a következménye, hogy egy idő után arra fog késztetni, hogy elszigetelődj mindenkitől. Ennek megakadályozása érdekében tisztában kell lenned a saját képességeiddel. Meg kell találnod, mi az, ami fontos számodra, és emlékeztetned kell magadat, hogy másoknak igenis fontos vagy, és értékelik, aki vagy, mert szeretnek.
Ne feledd, hogy a magány nem ugyanaz, mint amikor elveszítesz valakit
Az elveszített családtagra, barátra való emlékezés, egy régi baráttal való találkozás olykor rossz emlékeket idézhet fel, és a magány érzéseit idézheti elő, amely arra késztethet, hogy azt mondd magadnak “ én bizony magányos vagyok”. De emlékeztetned kell magadat arra, hogy azért, mert magányos érzelmekkel küzdesz, ez nem azt jelenti, hogy egyedül is vagy ezen a világon, vagy, hogy nem vesznek körül olyan emberek, akik valóban szeretnek téged, és törődnek veled.
Soha ne hibáztasd magad
A magad hibáztatása soha nem fog jót tenni veled. Valójában csak rosszabbul fogod magad érezni. Csak annyit kell megértened, hogy az élet ugyan nem egyszerű, nem vagyunk egyformák, és van, hogy az emberek magányosak lesznek a különböző körülmények, és élethelyzetek miatt, de soha ne hasonlítsd össze magad másokkal, és soha ne hibáztasd magad az érzéseidet illetően.
Támogass más embereket
Olykor annyira beágyazódunk a saját problémáinkba, hogy elfelejtjük, és sokszor tudatosan figyelmen kívül hagyjuk mások figyelmét. Ha picit jobban megnézed, akkor a körülötted élő emberek millióinak van számos problémája, és látni fogod, hogy a magányos érzések nem ritkák. Ha a magányos küzdelemmel küzdő emberek érzéseire összpontosítasz, és nyílt, mély beszélgetést folytatsz velük, azzal nem csak nekik teszel jót, hanem neked is a segítségedre lehet.
Távolodj el a negatívumtól
Ha le akarod küzdeni a magánytól való félelmedet, el kell távolodnod az olyan emberektől, akik ténylegesen hozzájárulnak ehhez. Nincs értelme elvárni az olyan emberek támogatását, és szeretetét, akik magányosnak érzik magukat, és nem hajlandóak ezen változtatni. Ehelyett vedd körül magad olyan emberekkel, akiknek hasonló érdeklődési köre van. Az olvasó, jóga, tánc, ezek mind olyan csoportok, amelyek biztosan csak adni fognak neked. Az emberekkel való interakció, a heti találkozókban való részvétel, és az érdekes tevékenységek elősegítik a magány könnyebb leküzdését.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez