Amerikai álom: Ilyen az élet Brooklyn-ban
Megmondom őszintén, mielőtt idejöttünk, meglehetősen felszínes ismereteim voltak New York-ról. Persze tudtam, hogy miket érdemes megnézni, mi az, amit egyszerűen nem szabad kihagyni egy turistának, és nagyjából azt is, hogy milyen részei vannak a városnak, és azok hogyan helyezkednek el.
A könyvekből, filmekből, sorozatokból tudtam, hogy minden, ami menő, szép, drága, és csillogó, az Manhattan-ben van, a drága éttermek, gazdag emberek, és a felhőkarcolók. Ez persze mind be is bizonyosodott, gyakorlatilag pontosan úgy néz ki minden, mint ahogy korábban fotókon vagy a filmvásznon láttam. Brooklyn-nal kapcsolatban viszont leragadtam valahol azoknál a tíz, illetve húsz évvel ezelőtti történeteknél, miszerint veszélyes környék, lövöldözések mennek az utcákon, illetve többnyire sötét sikátorok alkotják, és kétes alakok lakják. Jellemzően az azonos nemzetiségű emberek azonos környékeken élnek, így vannak például olyan utcák, ahol csak mexikóiak, olaszok, vagy éppen koreaiak élnek.
Brooklyn elég nagy, így ha valaki a déli részén él, bizony legalább egy-másfél órát kell metróval utaznia, ha Manhattan-be szeretne menni. Arról nem is beszélve, hogy hétvégente a metrók nem a saját vagy nem csak a saját vonalukon járnak, ilyenkor ez az idő jócskán meghosszabbodhat. Általánosságban elmondható, hogy itt olcsóbbak az éttermek, bárok, gyakran az üzletek is vagy éppen hotelszobák, mint Manhattan-ben.
Meggyőződésem volt, hogy semmi sem lehet annál jobb, mint Manhattan-ben élni, egy kényelmes kis lakásban, amíg el nem mentünk este a folyó Brooklyn-i partjára, ahonnan a szemközti arany fényekkel teli felhőkarcolók annyira gyönyörű látványt nyújtanak, hogy az ember legszívesebben csak ülne ott, amíg csak lehet. Így rá kellett jönnöm, hogy annál, mint minden nap a felhőkarcolók között ébredni, csak az lehet jobb, ha mindezzel szemben élünk, és naphosszat legeltethetjük rajta a szemünket.
Felhőkarcolók egyébként Brooklyn-ban is vannak, azonban cseppet sem olyan sűrűn, inkább egy-egy elszórva, ami miatt érdekes módon sokkal inkább nyomasztónak éreztem a mellettük való sétálgatást. Miközben Manhattan-ben igazából fel sem tűnt, hogy milyen magas épületek vannak körülöttem, itt néha az volt az érzésem, hogy ezek most tuti rám fognak dőlni
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez