A szilveszteri fogadalmak csapdái
Szilveszter küszöbén egy pillanat alatt képesek vagyunk fogadalmakat tenni, ígéretekbe bocsátkozni, és a pillanat tört része alatt meg is szegjük őket. Összegyűjtöttük a legfőbb okokat, hogy miért is vallunk legtöbbször kudarcot, ha a fogadalmainkról van szó.
1. Ne általánosíts! “Jövőre lefogyok, kevesebbet fogok stresszelni, megtanulok egy új nyelvet!” Ezek túl általános fogadalmak, melyek mellett aztán könnyű elsiklani. Tűzz ki magad elé pontos, meghatározott célokat, pl.: “egy héten legalább kétszer fogok sportolni, hetente maximum egy napon vagyok hajlandó sportolni, fél éven keresztül minden héten eljárok spanyol tanárhoz”.
2. Legyen súlya az ígéreteidnek! Legtöbben hajlamosak vagyunk könnyelmű fogadkozásokba bocsátkozni, és mivel nem gondoljuk őket komolyan, minden lelkiismeret furdalás nélkül szegjük meg őket. Ha valamit szeretnél komolyan megfogadni a következő évre, gondold komolyan, vagy inkább ne is tégy fogadalmakat!
3. Nincsenek következmények! Ha megszeged a könnyelműen tett fogadalmaidat, annak semmilyen következménye nincs. Változtass ezen, hogy még inkább motiváltabb légy! Akár fogadással is összekötheted, egy barátoddal licitáljatok, hogy valóban képes vagy-e betartani az ígéretedet. Egy kis nyomás csak jobban elősegíti, hogy ne add fel az elhatározásaidat.
4. Ne add fel! Ha megfogadsz valamit, leginkább ez a fogyásra érvényes, ne veszítsd el a lelkesedésed, ha nem történik meg a csoda már az első hét végén. A tartós, igazi eredményhez idő kell, csak kitartóan kell csinálni. Jövőre pedig méltán lehetsz büszke magadra, ha tartottad magad az elhatározásaidhoz.
5. Légy reális! Gondol végig reálisan, hogy mik azok az ígéretek, amiket valóban képes vagy betartani a képességeidhez mérten, ne bocsátkozz csak a móka kedvéért szilveszterkor tarthatatlan fogadkozásokba.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez