A szexuális vonzerő titkai
Amikor gőzerővel szexológusnak készültem ez volt a szakdolgozatom címe. Még TDK versenyen is rész vettem vele, előadást tartottam róla, és amellett, hogy 3. helyezett lettem, még a közönségdíjat is bezsebeltem A szakdolgozatom mind a mai napig itt virít a polcomon, szép vörös bőrbe kötve (a feketét nem találtam megfelelőnek ehhez a témához).
Persze a szakdolgozathoz kutatni is kellett, és én bőszen belevetettem magam a témába, ábrákat, grafikonokat, kérdőíveket készítettem, elemeztem. Alapvetően nem lett rossz a dolog, de megmondom őszintén már akkor is éreztem, hogy a lényeget igazából nem írhatom bele, hisz nem mérhető, tudományosan nem bizonyítható. Viszont most már senki sem osztályoz, ezért elmondom mire jöttem rá valójában…
Sokfélék vagyunk és sok dolgot találhatunk szexinek…nyilván ezekből sok szempont vonatkozik a külső megjelenésre, sőt manapság – a média hatására - szinte csak azzal azonosítjuk…belénk van tukmálva, hogy a létező legszexibb az a műhaj-műmell-műszempilla-műköröm-és a műszáj, de csakis csücsörítve. Én nem szeretnék ebbe belekötni, szerintem a férfiak tudják mit csinálnak. Engedjétek meg, hogy magamhoz hűen inkább a lelki oldalt elemezzem ki.
Ehhez először mesélnem kell egy pszichológiai jelenségről, amit úgy hívünk, hogy ÁRNYÉK. Ez az árnyék – szokták árnyékszemélyiségnek is hívni, mert olyan, mintha egy külön akaratú lény lenne bennünk – okozza minden galibánkat az életben.
Mi ez az árnyék és mit tartalmaz?
*Olyan lelki, érzelmi tartalmakat, ami elvesztek a tudatunkból, vagy sohasem értek a tudatunk felszínére.
*Olyan dolgokat, amik nem voltak illendőek a családunkban, amit értéktelennek és rossznak bélyegeztek a szüleink.
*Benne van, ami egykor annyira fájt, hogy elfojtottuk vagy el akartuk felejteni.
*Olyan lelki sebek, amiket sohasem értettünk meg, sohasem fogadtunk el és sohasem gyógyítottunk meg.
*Minden, amit sohasem mertünk felvállalni, amit nem engedünk meg magunknak.
*Minden, amit veszélyesnek ítélünk, mert a környezetünk rosszallását váltotta ki, és amit tudatosan nem akarunk elismerni.
Szép kis lista, nem? DE! Benne vannak a még kihasználatlan erőtartalékok, rengeteg kibontakozásra törekvő életerő, és egy rakás mással még meg nem osztott szeretet.
Az árnyékról összességében elmondható, hogy egyszerre személyes és egyetemes. A szégyen és a bűntudat hozza létre, de hogy kiben mi váltja ki ezt az érzést az már egyrészt egyéni, másrészt nagyon is függ a közegtől, amiben felnövünk. Két dolog azonban biztos: egyrészt bármit is raktározunk el benne az eltorzul, másrészt attól hogy elrejtjük még nem pusztítjuk el. A soha meg nem élt erő és vágy, a tiltott ösztönök és késztetések átváltoztak agresszióvá, szégyenérzetté, tehetetlenséggé és gyűlöletté, és végső soron azért ítéljük negatívnak önmagunkban, mert nem tudunk visszaemlékezni az egykori pozitív töltetére. Ugyanakkor hírt adnak magukról folyamatosan, és amikor kitörnek, akkor senki nem szeret a közelünkben lenni.
Nagyon erősen érezhető dühöt, fájdalmat, tehetetlenséget, bűntudatot vagy félelmet váltanak ki belőlünk ezek az árnyékenergiák. Ezeket persze legtöbbször kivetítjük, és másokat vádolunk az érzéseinkért. Akkor persze megmozdul a másik árnyéka is és jön a haddelhadd …Megoldás nincs, mert tulajdonképpen ezekben a konfliktusokban a romboló öngyűlölet tükröződik vissza…Győzhetünk vagy veszíthetünk a külvilágban az árnyékenergiák akkor is minket pusztítanak…
Az árnyék tulajdonképpen pontosan az ellentéte annak amilyenek lenni szeretnénk, amilyennek hisszük magunkat. Ez azért ironikus ám! Olyanok vagyunk belül, amit a legjobban elutasítunk kívül…Ha különösen tudatos pillanatainkban megfigyeljük az azokhoz fűződő viszonyunkat, akik az árnyékunkat képviselik, akkor észrevehetjük, hogy tulajdonképpen irigyek vagy féltékenyek vagyunk rájuk, hisz pontosan az hiányzik belőlünk, ami árnyékunk képviselőjében megvan.
Mielőtt felhördülnétek azért elmondom, hogy nem PONT AZ, de szimbolikusan, esszenciájában ott van, abban biztos lehetsz. Minél dühödtebb tiltakozást vált ki belőled annál inkább.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez