A nyakunkkal úgy bánunk, mint a mostohagyerekkel? Nem kellene!
A bőrünket rendszeres tisztítjuk, ápoljuk és napi szinten törődünk vele, a nyakunkról azonban hajlamosak vagyunk megfeledkezni. Pedig ez a terület is különleges törődést igényel, hiszen hamar meglátszanak rajta az öregedés jelei, ráadásul kihat az arcbőrünk kinézetére is.
A nyak egy meglepően finom terület, a bőr itt hajlamosabb a gyorsabb öregedésre, még sem törődünk annyit vele, mint az arcunkkal. Vajon, mi az oka annak, hogy az állnál általában abbahagyjuk a bőrápolást? Talán csak lustaság vagy nemtörődömség. Pedig az arcápolási rutinunkba érdemes belevenni a nyak és a dekoltázs részt is, mert ha nem foglalkozunk vele rendszeresen, az meglátszódhat az arcbőrünkön is.
Miért kell vigyázni a nyakra?
A nyaknak nincsenek faggyúmirigyei és általában kevésbé zsíros, mint az arcbőr. A faggyú nagyon hasznos az öregedés jeleinek minimalizálásában, a zsírosabb bőrtípusúaknak általában kevesebb finom vonala és ráncuk lesz, mint például a száraz bőrűeknek. Erre még rátesz az öregedés is, az erős nyaki izmok és a kötőszövetek lazasága. A bőr öregedése általában 25 éves kor körül kezdődik, amikor a kollagén évente 1–1,5 százalékkal kezd lebomlani (a menopauzában felgyorsul) és a nyak a rugalmasság, a feszesség és a textúra hiányának áldozataivá válik. Gyakran láthatjuk ezeket a jeleket már 30 éves kortól. A vékonyabb bőr miatt ez a terület a káros környezeti hatásokra is érzékenyebb. És akkor még nem is beszélve az úgynevezett „nyaklánc vonalakról”, amelyek egyre inkább megjelentek az elmúlt években. Ez a sok képernyő bámulás miatt van. A fejünket közben lehajtjuk, ezért megkezdődik az izom megereszkedése és megjelennek a ráncok.
Ha a nyak területe lazábbá válik, annak lehúzó hatása van az arc többi részére is, beleértve a szájat is.
Szakértők megállapították, hogy amikor az állcsontot a vállakkal összekötő nagy izom folyamatosan feszül, az alatta lévő kötőszövet megterhelődik, szárazzá, dehidratálttá válik, ez pedig hatással van a felette lévő arcbőr megjelenésére is.
A nyak minél fiatalosabb megtartása érdekében rendszeres hidratálást és masszázst igényel. Vannak speciálisan erre a területre kifejlesztett nyak és dekoltázsápolók, de aki nem akar erre külön beruházni, bátran használhatja a szokásos hidratálókrémet. A lényeg, hogy ne feledkezzünk el erről a területről sem.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez