A magabiztos emberek 6 szokása
A magabiztosság kulcsa a kisebb sikeres értékelése és önmagunk elfogadása. Sokan küzdenek azzal, hogy nem tudják elfogadni saját magukat, ez pedig önbizalomhiányhoz vezet. Éppen ezért igyekeznünk kell, hogy szeretni és tisztelni tudjuk saját magunkat, hiszen ez egyenes út a magabiztos attitűd felé.
#1 Beismerik, ha hibáztak
És nem csak beismerik, de képesek a bocsánatkérésre. Tudják jól, hogy mindannyian követünk el hibákat, és ez emberi dolog. Így nem szégyellik felvállalni azt, hogy nem megfelelő lépést tettek. Felvállalják önmagukat a hibáikkal együtt is.
#2 Mernek kockázatot vállalni
Legyen szó munkahelyi vagy magánéleti szituációról, be merik vállalni a bukás esélyeit is. Nem félnek az elutasítástól, hiszen pontosan tudják, hogy csak akkor képesek a fejlődés bármilyen formájára is, ha bátran vállalják a kockázatot.
#3 Nem félnek segítséget kérni
A magabiztos emberek nem tartanak attól, hogy a segítségkérés által kevesebbek lesznek. Sőt! Legtöbbször erős támogatói hálózatot építenek ki maguk köré. Úgy vélik, hogy a segítségkérés, az alázat, az önismeret és az erő megismerésének képessége másokban.
#4 Nem akarnak a középpontba kerülni
Nem kezdenek el feltünősködni, hiszen nincs szükségük a folyamatos külső visszaigazolásra. Pontosan tisztában vannak saját képességeikkel és ezen nem változtat az sem, ha éppen a háttérbe szorulnak. Szívesen engedik, hogy mások csillogjanak, hiszen öntudatosak annyira, hogy tudják nem ez a magabiztosság kulcsa.
#5 Jó hallgatóság
Egy magabiztos személy fel fogja ismerni, hogy a legértékesebb dolog, amit bármely beszélgetés során megtehet az a hallgatás. Valóban meghallgatják az embert, és nem arra várnak, hogy a saját mondandójukat érvényesítsék. Az a személy, aki nem rendelkezik önbizalommal, gyakran túl sokat beszél, hiszen úgy érzi ez szükséges ahhoz, hogy bebizonyítsa érveit másoknak és saját magának is. Ezzel szemben egy igazán magabiztos személy teljesen biztos abban, amit gondol.
#6 Nem ítélkeznek
A magabiztos emberek nem érzik szükségét annak, hogy másokat megítéljenek, hiszen pontosan tudják azt, hogy mindenkinek vannak erényei, még akkor is, ha ez elsőre nem mutatkozik meg. Úgy gondolják, mások elutasítása, kicsit saját maguk elutasítása is lenne. Így inkább a „mindannyian valami céllal vagyunk itt” elv szerint élnek.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez