A kapcsolaton belüli érzelmi visszaélés
Az érzelmi visszaélés a kapcsolatokban több, mint fizikai aspektus. Az egyik legkárosabb forma, ugyanis az érzelmi bántalmazásnak nincsenek látható jelei. Ha még soha nem voltál olyan kapcsolatban, ahol manipulálták az érzelmeidet, vagy irányítani próbálták az életedet, akkor nem biztos, hogy tudod mik azok a jelek, amelyekre érdemes figyelned.
Íme néhány az érzelmi visszaélés főbb jelei közül, melyeket, ha megtapasztalod, érdemes továbbgondolnod, hogy merre is tart a párkapcsolat és, hogy ez rád nézve mennyiben ártalmas.
Elutasítás
Folyamatosan elutasítja a véleményedet? Ha a partnered nem hajlandó foglalkozni a te véleményeddel, és csak a saját perspektíváját tartja megfelelőnek, akkor nem csupán arról van szó, hogy makacs természet, hanem arról is, hogy figyelmen kívül hagyja maximálisan a te értékeidet is. Ezzel pedig könnyedén el tudja érni azt, hogy érzelmileg is manipuláljon.
Mindig te vagy a bűnbak
Egy egészségesen működő párkapcsolaton belül mind a két fél felelősséget vállal a tetteiért. Ez azonban az érzelmileg bántalmazó kapcsolatokban egészen máshogy működik. Ott ugyanis mindig, minden esetben te leszel a hibás fél, még akkor is, ha egy rajtad teljesen kívülálló ok miatt történt, ami történt.
Nevetséges ultimátumokat adnak
Az érzelmi manipulátorok tesznek róla, hogy te csak azt gondold, hogy szabad vagy a párkapcsolaton belül. Ugyanakkor folyamatosan azt hangoztatják, hogy ilyen vagy olyan (nevetséges) következménye lesz annak, ha te nem aszerint cselekszel, amit ők helyesnek tartanak.
Nem tisztelik a magánéletedet
Akár a mobiltelefonodról, a laptopodról, vagy a kis privát dobozaidról van szó, bele fog nézni. Ellenőrizgetni fog, és ezzel se perc alatt megfoszt a privátszférádtól. Az érzelmi bántalmazóknak mindig hatalomérzetre van szükségük ahhoz, hogy úgy érezzék kézben tartják a kapcsolatot.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez