A homofóbia, mint jelenség
Bár a társadalom egyre elfogadóbb a melegekkel szemben, mégis a globális erőfeszítések ellenére is a homofóbia egy létező jelenség.
Az, hogy egy ember kihez vonzódik, valamint kivel lép kapcsolatba, csakis az ő döntése. Az elfogadás pedig alapvető tulajdonságnak kellene, hogy legyen a mai társadalomban. Egy embert nem lehet a nemi identitása miatt megítélni, bírálni, de legfőképpen nem kirekeszteni. Azonban lássuk be sok helyen mégsem képesek ezt befogadni, így egyes országokban komoly szankciókat von maga után a saját nemhez való vonzódás. Egy kutatócsoport megnézett néhány desztinációt. Lássuk ezeket:
Spanyolországban a legpozitívabb a hozzáállás a homoszexuálisok felé. Oroszországban van a leginkább negatív hozzáállás.
A kutatók azt állítják, hogy a homoszexualitást legkedvezőbben Spanyolországban, Belgiumban, Nagy-Britanniában, Svédországban és Kanadában, és legkevésbé kedvezően Oroszországban, Magyarországon, Törökországban, Peruban és Dél-Koreában fogadják el.
Az Egyesült Államok az elfogadás közepén helyezkedik el.
Más országokhoz képest az Egyesült Államokban az emberek nem különösebben elutasítóak vagy elfogadóak a homoszexuálisokkal szemben. Ebben a felmérésben az amerikaiak önállósított pozitivitása a homoszexuális férfiakkal szemben a 12. helyet (23-ból) nyerte el, míg a leszbikus nőkkel szembeni pozitivitásuk 10. helyezett.
A leszbikus nőkkel szembeni hozzáállás minden országban pozitívabb, mint a meleg férfiakkal szembeni hozzáállás.
A leszbikusok nőkkel mindig sokkal kevésbé elutasítóak az emberek, mint a meleg férfiakkal kapcsolatban. De ez még mindig nem azt jelenti, hogy a leszbikusokkal szemben ne létezne homofób magatartás. Érdekes, hogy a meleg férfiakkal és a leszbikus nőkkel szembeni attitűdök különbsége Oroszországban és Magyarországon volt a legjelentősebb (ez a két ország különösen elutasító a meleg férfiakkal szemben). Ezzel szemben Indiában és Spanyolországban a legkevésbé mutattak eltérést a homoszexuális férfiak és a leszbikus nők iránti viselkedés.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez