'A hazug ember hamarabb utolérik, mint...' - Így vedd észre a hazugságokat
Egy átlagos ember naponta több, mint tíz alkalommal hazudik. Ezen belül akadnak ártalmatlan és kevésbé ártalmatlanok is. Azonban a hazugság észrevehető még azokon is, akik már rutinosan hitetik el az emberekkel a valótlant. Légy résen, és ha valakin észreveszed az alábbiakat, egész nyugodtan fogadd kétkedéssel, ami mondd. Fontos, hogy az összhatás a lényeg, nem szabad csak egy-egy mozdulatból ítélni.
A szem a lélek tükre
Aki hazudik sok szóbeszéddel ellentétben, legtöbb esetben a szemedbe néz, de nem a természetes módon. Ha nagyon koncentrál az illető arra, hogy elhitesse veled amit mondd, akkor szinte meg akar babonázni és alig pislog. A másik véglet lehet, hogy magához képest, túl sokat pislog, ilyenkor a stressz miatt képtelen tartani a szemkontaktust olyan mértékben, mint ahogy normál esetben szokta.
A szavak
A hazug ember meg szeretne erősíteni abban, hogy neki hihetsz, ezért sok megerősítést használ. Így az „Őszintén szólva”, „Csak neked mondom, mert benned megbízhatok.”, „Őszintén megvallva” kifejezések, mondatok, nagy nyomatékkal szerepelnek az előadásában. Amikor valaki nagyon bizonyítja, hogy igazat mondd, pedig erre nincs kifejezett oka, nem támadja senki a mondanivalóját, akkor nagy valószínűséggel nem mondd igazat.
Csönd
Amikor egy kérdésre csönd a válasz és jó nagy hatásszünettel érkezik a mondanivaló, akkor valószínűleg nem az igazságon gondolkozott eddig a válaszadó. Hirtelen át kellett gondolnia a lehetséges válaszokat és azokból ki is kellett választania a legjobb opciót. Ehhez idő kell, amit lehet elüt egy mosollyal, esetleg eljátssza, hogy nem hallotta a teljesen érthető mondatod.
Testbeszéd
Amikor valaki hazudik, annak a testbeszéde sokszor olyan, mintha zavarban lenne. Toporog, valamit babrál, piszkálja különböző testrészeit, az orrát, vagy száját. A másik véglet amikor megfeszül az illető, a testére is kiül az akarat, hogy elhitesse veled, hogy igazat mondd és feszengve várja a visszaigazolásod, amikor végre újra elernyedhetnek az izmai.
Túl sok mondanivaló
Nagyon sokszor a hazugságot úgy próbálják alátámasztani, hogy rengeteg információt sűrítenek mondanivalójukba, ami nem is igazán odavaló. Úgy gondolják, ha túlrészletezik a mondandójukat, úgy hihetőbbé teszik. Ezért előfordulhat, hogy a sarokban hálót szövő pók is belekerül egy sms írásának történetébe és percre pontosan tudja, hogy mindez mikor történt.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez