A családi mintázatokról: avagy hogyan választunk magunknak szülőket és hogyan adjuk tovább szülőként az elakadásainkat?
A héten volt egy nagyon izgalmas elemzésem, azaz kettő. Egy édesanya keresett meg születési képlet elemzéssel kapcsolatban, de nem csak magára, a kisfia képletére is kíváncsi volt. Nagyon szeretek tudatos embereket elemezni, az pedig végképp simogatja a lelkem, ha egy anyuka ennyire célirányosan szeretne foglalkozni a gyermekével. Ő egy teljes születési képlet elemzést kért, míg kisfia mintázatait (az én javaslatomra) egy rapid elemzés keretein belül néztük meg, kiegészítve azzal a résszel, amikor életkorok bontásában nézzük meg, mikor-melyik téma jöhet elő.
Utólag már tudom, a legjobb sorrend az lett volna, ha az anyuka képlete után térünk rá a gyermekére, de az élet most picit belekavart, így felcseréltük a sorrendet. Jelen írásomban mégis az édesanya alap beállítottságával fogok indítani, hogy lássátok, milyen mechanikusan mennek tovább a bennünk élő mintázatok az utódainknak.
Anya képletéből kiderül, hogy karmikusan érintett témák nála a feltétel nélkül elfogadó fészekélmény és biztonság érzése, az ambíciók megélése és az egyensúlyban lévő én-képviselet, az ön- és ősbizalom. Kirajzolódik egy belső őrlődésekre hajlamos nőnek a képe, akinek a nőiességének a megélése, a lágy női energia működtetése komoly kihívásokkal néz szembe, mind párkapcsolati, mind szülői szemszögből. Az anya-gyermek viszony terheltsége pedig összemossa az eddig leírt bevésődéseket. Emellé társul egy zártabb, domináns női mintázat is, ahol a kontroll a fő motor, a kapcsolatokban pedig előnyt élvez a fizikai stabilitás az érzelmivel szemben. A képletében megjelenő férfi mintázat színektől és szélsőségektől mentes, a kapcsolat inkább idealisztikus, mint földelt energetikával bír. Az aszcendenséből megtudtuk, hogy hajlamos az érzelmi szélsőségekre, robbanásokra, mivel a szülők nem élték meg sem az ambícióikat, sem a szexualitásukat. (Az elemzéseim során mindig elmondom, hogy az aszcendens a szülői párt tüneteli, de hát ők is a karmánk miatt mutatnak nekünk olyan képet, amilyet...) Édesanyának két aszcendense is van, így a Skorpió által hozott, érzelmi mélységekre és szélsőségekre hajlamos beállítottság mellé társul egy felületes kapcsolódásra és megfelelési kényszerre hajlamosító Mérleg aszcendens is. Érdekessége ennek a párosnak, hogy mindkettő érinti a megcsalás motívumát, illetve az elköteleződési nehézségeket.
És akkor nézzük, hogyan folynak át a rendszeren az anya képletéből kitűnő minták, hogyan vetülnek ki a kisfia életére.
Ez a kislegény karmikusan nem kis csomagot cipel magával, az biztos. Az előző életekből hozott tapasztalatai hajlamosítják őt a túlzott lemondásokra és merevségre, a szélsőséges megnyilvánulásokra (első közös pont anyával). A szüleivel való viszonya is érintett előző életek szempontjából, ráadásul mindkét szülő jelölője ugyanabban a csillagjegyben (Skorpió – második egyező pont) és házban található (csak hab a tortán, hogy anya képletében is ebben a házban tartózkodik a Hold, azaz az ő édesanyját jelölő bolygó). A szülők Skorpió érintettsége ugyanúgy hozza az anya képletében kirajzolódó szülői mintát: a szülők nem élték meg az ambícióikat, ami lávaként bugyog a mélyben, majd egyszer csak kitör. Mindez mutatja ugyanúgy azt is, hogy a szexuális energiák sem áramolnak jól a szülők közt. Mintha csak a fent leírt Skorpió aszcendenst írnám le megint... szóval ez a mintázat már a nagyszülői párostól jön (ha nem korábbról...). Ezek mellett szintén komoly kihívással néz szembe a kisfiú életében a lágy kapcsolódás, az élet élvezetének egyensúlya. Ez a harmadik közös pont anyával, ugyanis mindkét esetben egy Skorpió Vénusz mintázatáról beszélünk, csak anya képletében a karma témán túl az aszcendensnél is előbukkan és nyilván nála a nőiesség van inkább fókuszban. A két karmajelölő bolygó pedig szintén karmikus témákat hozó fényszöggel kapcsolódik az ambíciók és az én-képviselet jelölőjéhez. Negyedik közös pont. Mindezt tetézi a kisfiú képletében, hogy neki Rák aszcendense van, ami az édesanyából hiányzó archetipikus értelemben vett minőségeket tüneteli: a biztonság és hova tartozás érzését, az intim kapcsolódást. Ez is nyakoncsíphető anya képletében a domináns, irányító, zártabb női mintázat révén.
Kezditek érezni, érteni, mit szeretnék átadni? Már az anyánál megjelentek a kihívások az ambíciókkal, az érzelmi szélsőségekkel, a párkapcsolati témákkal összefüggésben, amit a kisfiú képlete nagyon szépen tükröz is. Mindkettőjük képletében érintett az anya-gyermek kapcsolat karmikus vetülete és kihívásokkal teli jellege is. A gyermek képletében azonban már karmikus mintázatként jön elő az, amit anya képletében „csak" az aszcendens tünetel, így ment egy szinttel mélyebbre az ambíciók meg nem élésének és a szexuális energiák áramlásának témája.
Az élet fentről lefelé folyik, és a gyermek feltétel nélkül elfogadja a szülőtől, amit az adni tud: legyen az jó vagy rossz. Mivel (az én véleményem szerint) a karma a központja mindennek, és erre épül rá a generációs, illetve az ez-élet-beli elakadások sora, így evidenssé válik, hogy a szülők sem véletlenül olyanok, amilyenek. Nézhetjük úgy is, hogy olyan szülőket választunk magunknak, akik azt tükrözik nekünk vissza, ami a saját lelkünk beidegződéseire rárezeg. Vehetjük úgy is, hogy a karmikus mintázataink mechanikusan fognak visszahúzni minket, így automatikusa egy olyan családba születünk majd le, ahol kivetül a tudattalan mintázatainak tartalma a szülőkre (is). Izgalmas dinamika, nem igaz? Ezt már csak a képletük összevetésével lehetne fokozni, ahol arra is ráláthatnánk, hogy karmikusan milyen szerepek rajzolódnak ki a két lélek között, ki-milyen leosztásban vett részt a másik előző életei során. Lehet, majd szabadidőmben ránézek...
További írásaimat a Facebook oldalamon olvashatod.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez