A botránynak is két oldala van
Az internetet felrobbantotta a hír, miszerint Essena ONeill, a 19 éves Instagramsztár lerántotta a leplet a közösségi média valótlanságáról. Letörölte magát a közösségi portálokról, mindössze néhány képet hagyott fent Instagramján, amik alatt őszintén leírta a képkészítés folyamatát és végcélját, illetve egy házi videóban elmondta, milyen a közösségi média sztárjának lenni és óva intette a fiatalokat, hogy bármit is elhiggyenek abból, amit ott látnak.
Tegnapi összefoglalónkat az esetről ITT olvashatjátok; néhány nappal ezelőtt Zack James, a közösségi médiaipar első számú cégének alapítója és vezérigazgatója a történteket új megvilágításba helyezte. Szerinte rajtunk áll, mit hozunk ki a rendelkezésünkre álló végtelen lehetőségből, így a bajban is csak magunkat okolhatjuk.
Facebookon közzétett bejegyzésében az alábbiakat olvashatjuk:
„Essena O’Neill-nek nincs igaza, a közösségi média nem hazugság.
A közösségi média az, amivé a felhasználók teszik. Olyan életet élni, amivel te magad sem vagy kibékülve, a saját törekvéseid és tetteid következménye. Az, hogy nem tudod megmondani, ki vagy, nem vagy tisztában önmagaddal, a kevés önbizalmadból, saját magad kereséséből és meg nem értéséből fakad.
A közösségi médiát hibáztatni, hazugságnak nevezni megint csak abból ered, hogy magadat nem érted. Letörölni magad a közösségi oldalakról egy lépés a jó irányba. Nem vállalni a felelősséget saját boldogságodért és másra hárítani azt, egy lépés visszafelé.
Én, ahogy sokan mások, magamra találtam a közösségi médiának hála. Korlátlan lehetőségek tárháza, ami lehetővé teszi, hogy megalkosd, amire vágysz és kimondd, amit igaznak találsz. A közösségi médián keresztül leltem magamra, mert én így döntöttem.
Úgy döntesz, hogy pénzt fogadsz el egy ruha promotálásáért? A te döntésed. Úgy döntesz, órákat töltesz el a kamera előtt a tökéletes fotóért? A te döntésed. Úgy döntesz, olyan életet élsz, ami szerinted hazugság? Az is a te döntésed.
Arra használni a közösségi médiát, hogy elmondd, a közösségi média egy hazugság már önmagában egy ellentmondás. A közösségi média lehet valódi, vagy lehet hazugság. Essena O’Neillnek segítséget kellene kérnie ahelyett, hogy felelősségérzete helyreállítása helyett az emberiség legnagyobb kommunikációs eszközét ócsárolja. Nem a közösségi média hazugság, Essena, te voltál az.”
Egyetértetek?
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez