A FILMBEN NINCSENEK SZABÁLYOK! Dame Donna Langley, a Universal Stúdió főnöke Cannes-ban a Women in Motion trófea átvétele előtt
Donna Langley nevét nem sokan ismerhetitek, de a színfalak mögött hatalmas tisztelet övezi, amit mi sem bizonyít jobban, mint az, hogy 2020-ban II. Erzsébet királynő a brit birodalom dámájává avatta.
Nem véletlenül: Donna az első brit, aki nő létére egy hollywoodi stúdió élére került és 2001 óta rakéta sebességgel építette karrierjét a Universal Studioban, melynek koronáját, mint a hatalmas konglomerátum vezetője, a Dreamworks, a Focus Features és Universal Filmed Entertainment főnöke, évtizedek óta és a tulajdonosváltások, sztrájkok, boxoffice kudarcok ellenére ragyogóan viseli. Ezen kívül számos fontos filmes szervezet igazgatótanácsának tagja, többek között a Los Angeles-i USC egyetem filmtanszékének is. Idén nem filmet hozott Cannes-ba, de tavalyi filmje, az Oppenheimer hatalmas kritikai és anyagi sikere újabb magaslatokba röpítette. Nem csoda hát, hogy Henri Pinault, a Kering divatház tulajdonosa (övé a Gucci, a Balenciaga, az Yves Saint Laurent, az Alexander McQueen, a Bottega Veneta, a Pomelato, és mellesleg Salma Hayek férje), Thierry Fremaux, a Cannes-i fesztivál müvészeti igazgatója és Iris Knobloch, a fesztivál elnöke úgy döntött, hogy ebben az évben őt jutalmazza a Women in Motion trófeával, amit május 19-én egy sztárok jelenlétében megrendezett díszvacsorán adtak át.
De mielőtt erre sorra került, Dame Donna Langley részt vett az ilyenkor szokásos sajtóbeszélgetésen, melynek tanulságos részleteivel megismerkedhettek:
Ebben a beszélgetésben Langley többek között elmeséli, hogyan sikerült megszereznie Christopher Nolan bizalmát, lecsapnia az Oppenheimer megfilmesítésére és hogy élte túl a film a színész sztrájkkal sújtott tavalyi nyarat, amikor a film premierje után a művészek hallgatásra voltak ítélve több hónapig és nem vehettek részt az Oppenheimer sajtókampányában. Az összes
nehézség ellenére történt, ami történt, és a film több Oscar-díjjal távozott a díjkiosztásról. A többi történelem.
A Kering trófea vacsorájáról természetesen jelentkezem, addig is: au revoir!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez