A 10 leggyakrabban előforduló baki az esküvőkön
Lassan az idei esküvői szezon végére érünk. Ez az év minden szempontból más volt, mint az eddigiek és ez fokozatosan igaz az esküvőkre is. Nagyon sok esküvő átkerült 2021-re, sokat nyár végére / őszre halasztottak és volt sok olyan esküvő, amit nem csak egyszer, de kétszer is újra kellett tervezni. 2020-ban sajnos nem az időjáráson, a nyitótáncon vagy az ültetésen izgultak a nagy nap előtt a párok, hanem azon, hogy vajon meg tudják-e egyáltalán tartani, haza tudnak-e jönni a külföldön élő rokonok, bevezetnek-e újabb korlátozást, lesz-e újra karantén…
No, de mindezek ellenére is megvalósult jó pár esküvő a nyáron, és a jelenleg érvényben lévő 23 órai korlátozás, valamint a násznép nagyarányú lemondása ellenére is sok pár kitart még és az év hátralévő részében is lesznek esküvők. És amíg vannak esküvők, addig „a szokásos” bakik is előfordulhatnak. A még idén házasulóknak, és a jövőben ezt tervezőknek gyűjtöttem össze a 10 leggyakrabban előforduló bakit, amire figyelni érdemes a nagy napon.
A 10-es esküvős baki lista a saját tapasztalataim szerint:
#1 Az utolsó pillanatra hagyni mindent – Ejj ráérünk arra még… szokták mondani a párok, és így eshet meg az, hogy az utolsó pár napra marad az ültetés összerakása, a köszönőajándékok felcímkézése /csomagolása, a slide show elkészítése, a tánc betanulása. És van az úgy, mikor a nagy nap délelőttjén töltögeti le a vőlegény a kiválasztott zeneszámokat a bevonuláshoz, gratulációkhoz és az első tánchoz… Ha nem szeretnétek az utolsó napokban extra stresszt magatoknak, időben álljatok neki a feladatoknak, és inkább előbb legyen minden kész.
#2 Elfelejteni ebédelni – Nagyon hosszú lesz a nap, sok izgalommal teli, de ha elfelejtesz ebédelni (és akár még reggelizni is), akkor lehet, hogy a délutáni szertartás izgalmai közepette beájulsz a leendő férjed / feleséged karjaiba…
#3 Gyertyagyújtás vagy homoköntés a szertartás alatt huzatos, szeles kültéri helyszínen – Ha kültéren tartjátok az esküvőt, ezt a kettőt inkább hanyagoljátok, és készítsetek helyette egy fröccsöt, vagy csomózzatok, fonjatok, ültessetek fát, öntsetek betont… a variációk tárháza végtelen.
#4 A jegygyűrűket lazán rátenni (és nem rácsomózni) a gyűrűpárnára kültéri helyszínen – Jöhet egy nagyobb fuvallat, ami leviszi az asztalról a gyűrűpárnát és vele együtt a gyűrűket is. Utána a fűben, térkövek között, Duna vizében! nem biztos, hogy egyhamar megtaláljátok az elgurult gyűrűket… Ráadásul a ceremónia közben nem túl ünnepi, ha a násznép a gyűrű után kutat négykézláb…
#5 Őszi / téli esküvőn túl későre tenni a ceremóniát, fotózkodást – Ősszel és főleg télen nagyon hamar és gyorsan sötétedik, ezért ha túl későre teszitek a ceremóniát és utána a fotózkodást, előfordulhat, hogy már csak benti villanyfénynél készülnek el a csoportképeitek. Egyeztessetek ez ügyben mindenképpen a fotósotokkal, és utána állítsátok csak össze a nap forgatókönyvét.
#6 Nyári esküvőn déli órákban kreatív fotózásra menni – A déli órákban a tűző napsütés miatt nyáron a fények a lehető legrosszabbak, a fotósok rémálma. Ráadásul, ha mindez 35 fokos hőséggel társul, mire a szertartásra értek, le lesztek izzadva, ki lesztek fáradva… Ha mindenképp az esküvő napján szeretnétek a kreatív képeket is elkészíteni, akkor javaslom, hogy a szertartás és gratuláció után „lopjatok egy fél-egy órát” és menjetek el a környékre fotózkodni.
#7 Túl sokat inni (alkoholt) a saját esküvődön – Amúgy is egy perc alatt telik el a nap, ha még ráadásul túl sokat iszol is, akkor garantáltan nem fogsz emlékezni semmire…No és egy illuminált állapotú vőlegénynél csak egy illuminált állapotú menyasszony a kiábrándítóbb.
#8 Magas sarkúhoz igazított menyasszonyi ruhához teljesen lapos váltócipő választása – Ha egy 8-10 centis magas sarkúból menet közben átváltasz egy balerinára vagy lapos talpú szandira, tuti, hogy te is és a táncpartnereid is folyamatosan a ruhádra fogtok lépni és még nagyon piszkos (és akár szakadt) is lesz az alja.
#9 Túl rövid és / vagy pörgős menyecskeruha – Újasszonytánc közben bizony sokan megpörgetik a menyecskét, és ilyenkor rém ciki, ha feneket villantasz, vagy húzogatod a szoknyádat, hogy lejjebb érjen…. varrass a pörgős szoknya alá egy szorosabb alsószoknyát és így elkerülheted ezt a bakit.
#10 A menyasszonyi csokor elhagyása – A nagy nap forgatagában gyakran elfelejtkezik a menyasszony a csokorról, ami hajlamos ottmaradni a készülődés helyszínén, a házasságkötő teremben, templomban, kreatív fotózáson, menyasszonyi autóban… célszerű egy barátnőt, koszorúslányt, tanút csokor-felelőssé kinevezni, aki figyel arra, hogy sehol ne hagyd ott a nap folyamán.
Természetesen a fenti lista szubjektív, de az én több éves tapasztalatom alapján ezek a hibák szoktak a leggyakrabban előfordulni. A fentiek nagy része, ha bekövetkezik, nem dől össze a világ, de azért van közte olyan, amire tényleg érdemes figyelni. És még egy jó tanács: ha ezek közül valamelyik vagy bármilyen más baki, hiba előfordul a Ti esküvőtökön, túl sokat ne aggódjatok miatta. Egyrészt általában a vendégek észre sem szokták venni ezeket a dolgokat, másrészt utólag lehet, hogy nagyokat fogtok majd rajta nevetni. Legalább lesz mit mesélni az unokáknak.
Kellemes esküvői készülődést kívánok minden jegyespárnak!
Balázs-Szűcs Zsu, esküvőszervező
További tartalmakat itt olvashatsz: Legszebb Esküvő esküvőszervezés
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez