9 dolog, amit NE csinálj meg a céges karácsonyi bulin
A decemberi időszak az, amit még a legnagyobb munkamániások is alig várnak egy munkahelyen, ugyanis -bár a hónap elején nagyon össze kell kapni magunkat az év végi hajrá miatt- egyrészt két ünnep között bőven lesz időnk pihenni, másrészt viszont elérkezik a céges karácsonyi partyk ideje, ami lássuk be, az egyik legjobb dolog, ami történhet a munkahelyünkön.
Joggal gondoljuk, hogy ezek az események azért kerülnek megrendezésre, hogy a kollégáink és főnökeink társaságában kiereszthessük a fáradt gőzt, azonban van pár dolog, amire a nagy lazulgatások között sem árt odafigyelni. Szó sincs arról, hogy bárkinek is feszengve kellene megjelenni egy karácsonyi partin, kínosan ügyelve arra, hogy mit csinál és kinek mit mond, azonban a most következő kilenc dolgot mindenképpen mellőzzük, ha nem szeretnénk a jövő évben bujkálni a munkatársaink elől.
#1 Ne idd le magad nagyon! - nos, igen, az első, és legfontosabb szabály, hisz ezáltal sok kellemetlen következmény megelőzhető. Hiába van bárpult korlátlan fogyasztási lehetőséggel és jóképű pultos fiúkkal, mindenképpen próbálj meg mértéktartó lenni. Bizonyára van már tapasztalatod benne, hogy mi az a mennyiség, aminek köszönhetően oldottan, mégis kulturáltan tudsz szórakozni, próbáld ezt az állapotot megtalálni és megtartani.
#2 Ne viselj túl kihívó ruhát! - persze, biztosan várod már ezt a bulit, amikor végre megmutathatod, hogy milyen csinosan és elragadóan tudsz felöltözni, ha éppen nem a munkahelyi dress code-nak kell megfelelned, azonban itt sem szabad túlzásokba esni. Kerüld a nagyon rövid ruhákat, a túl mély dekoltázst, illetve a sminkedet sem feltétlenül kell úgy elkészíteni, mintha egy kifutón készülnél végigvonulni.
#3 Ne borulj olyan emberek nyakába, akiket egyébként nem ismersz! - egy kis alkohol, jó zene, vidám társaság, és máris megtalálhatod az öribaridat, akivel legalább egy estén át tök jó mulatság lesz mindent együtt csinálni, hiszen valamikor tinikorodban is így ment ez a discoban. Azonban, már sajnos nem vagy tini, és ez nem a sulibuli.
#4 Ne kérj fizetésemelést! - ez most nyilván egy teljesen szürreális ötletnek tűnik, így ahogy elolvasod, viszont könnyen lehet, hogy amikor éppen az egyik feletteseddel beszélgettek, és ő arról beszél, hogy mennyire elégedett a munkáddal, Te pedig már egyébként is egy kis plusz bátorságra tettél szert egy pohár bornak köszönhetően, könnyen kicsúszhat a szádon a kérés, hogy a teljesítményedet egy kis fizetésemeléssel honorálják.
Photo by Gpointstudio / GettyImages
#5 Ne egyél le mindent a svédasztalról! - nagyon csábító lehet egy végeláthatatlannak tűnő asztal, ami roskadásig van pakolva finomabbnál finomabb ételekkel, amik felének a nevét sem tudod kimondani, azonban gondold el, milyen hatást fog kelteni, ha háromszor fordulsz jól megpakolt tányérokkal. Itt is lebegjen egy igen hasznos szó a lelki szemeid előtt: mértékletesség.
#6 Ne most kezdj bele egy szerelmi viszonyba! - hiába tartja a mondás, hogy házi nyúlra nem lövünk, könnyen előfordulhat, hogy szemet vetsz az egyik kollégádra, aki szintén szimpatizál veled, azonban nem biztos, hogy a legjobb ötlet az összes munkatársatok és főnökötök szeme láttára belekezdenetek egy vad flörtölésbe.
#7 Nem ez a megfelelő időpont a nagy békülésekre! - emlékszel rá, amikor gimiben összevesztél az egyik barátnőddel, ment a duzzogás, majd egy alkoholmámoros buliban kibékültetek egymással a hétvégén, hétfőn reggel pedig néztetek egymásra a suliban, hogy akkor mi a fene is van, éppen hányadán áll a barátságotok? Ha van valaki, akit nem szívelsz, akivel nézeteltérésed van, ne pont most próbáld rendezni, mert tuti csak egy nagyon kínos szituáció lesz belőle.
#8 Ne szónokolj arról, hogy te vagy a legjobb munkaerő! - mindenkinek jól esik az elismerés, és persze a megfelelő teljesítményhez kell az egészséges önbizalom, azonban semmi értelme egész este azt hirdetned, hogy te mennyit dolgozol, milyen jó eredményeket érsz el, milyen nagy szüksége van rád a cégnek és a többieknek.
#9 Ne szidd a felettesed a nagyfőnöknek! - végre egy kicsit elbeszélgetsz a nagyfőnökkel, aki megdicséri a munkádat (annak ellenére, hogy valószínűleg semmiféle fogalma nincsen a beosztásodat illetően), elkezdtek a családodról és a hobbidról beszélgetni, máris úgy érzed, hogy nagyon jó barátok vagytok, és jó ötletnek tűnhet elkezdeni panaszkodni a felettesedről, akivel éppen összekülönböztetek valamin előző nap… de ne! Ne tedd!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez