9 dolog, ami ugyanúgy megy egy randin és egy állásinterjún
Sajnálatos, vagy sem, de az életünk nagy részét a munkahelyünkön töltjük. Éppen ezért a tökéletes hivatás és munkahely megtalálása az egyik legégetőbb problémánk lehet. Azonban nincs ez másként a nagy Ő keresésével sem, hiszen az, hogy megtaláljuk a partnerünket, akivel az egész életünket szeretnénk leélni, vagy legalább egy ideig jól érezni magunkat, az éppen ennyire fontos. Ha jól belegondolunk, hamar rájöhetünk, hogy éppen a munkát és a párkapcsolatot megelőző rituálé, az állásinterjú és a randi között számos hasonlóságot találhatunk.
1. Áradozás – amikor meglátunk egy hirdetést, ami alapján úgy tűnik, hogy megtaláltuk a tökéletes munkahelyet, legalább olyan nagy lelkesedéssel tudunk róla áradozni a barátainknak, mint amikor egy nekünk tetsző személlyel való találkozóra készülünk. Bizonygatjuk, hogy az állás, vagy a kiszemeltünk mennyire passzol hozzánk, éppen milyen megfelelő időben találtunk rá, és hogy ezt most biztosan a sors hozta így.
2. Mit vegyek fel- mivel az első benyomás fontos, nyilván mindenki tudja, hogy nagyon nem mindegy, hogy miben jelenünk meg egy interjún. Az is kínos lehet ha alul, de az is, ha túlöltözünk. És természetesen hasonló problémával szoktunk küzdeni az első randi előtt is, amikor képesek vagyunk órákig (vagy napokig) a tükör előtt szenvedni, miközben próbáljuk kiválasztani a megfelelő darabot.
3. Izgalom - mindkét esetben beüthet a last minute izgalom, ami már-már annyira ijesztővé válik hirtelen, hogy eszünkbe jut végig gondolni, hogy valóban szükségünk van-e a találkozóval járó procedúrára. Egyik esetben sem érdemes az utolsó pillanatban megfutamodni, hiszen sosem lehet tudni, hogy mi sül ki belőle, jobb túlesni rajta, mint utólag megbánni.
4. Nem árt egy kis tuning – szó sincs arról, hogy hazudni kellene, hiszen ha kapcsolat vagy munkaviszony lesz a dologból, valószínűleg előbb-utóbb le fogunk bukni, ami elég kínos lehet. Azonban minden bizonnyal mindkettő esetben hajlamosak lehetünk egy picikét ferdíteni, és szépíteni, kiszínezni a dolgokat… tényleg csak egy kicsit.
5. Találkozó utáni eufória – ha jól éreztük magunkat az interjún vagy a randin, akkor utána jó eséllyel fogunk róla áradozni mindenkinek, aki éppen hozzánk szól. Egyből azt tervezgetjük, hogy mit fogunk felvenni az első munkanapon, hogyan dolgozunk majd keményen az előléptetésért, vagy éppen, hogy hogyan és mikor fogunk a nagy Ő számára gyermekeket szülni.
6. Kétségek- ha nem kapunk azonnal (pár órán belül visszajelzést), elkezdünk aggódni. Vajon elrontottam valamit? Nem voltam elég megnyerő? Nem azt a blúzt kellett volna felvennem! Nem kellett volna az a poén…
7. Sóvárgó várakozás- ha esetleg napokat is kell várnunk, hogy a randipartner, vagy a vágyott munkaadó visszajelezzen, valószínűleg egész nap a telefonunk kijelzőjét fogjuk figyelni, ellenőrizni, hogy működik-e a vonal vagy van-e térerő.
8. Tagadás- ha esetleg visszautasítanak minket, mindkét esetben előfordulhat, hogy hosszú monológokat adunk elő arról, hogy nem is akartuk ezt igazán, nem is lett volna itt az ideje, egészen biztosan jön majd sokkal jobb.
9. Rózsaszín köd- ha felvesznek minket, vagy a kiszemelt egy újabb randira hív, akkor egészen biztos, hogy napokig boldogságmámorban úszkálva fogunk táncra perdülni örömünkben.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez