8 trükk, hogy lejjebb engedd a falaid
Sokunknak a múltbeli csalódások miatt olyan túlbiztosított védőrendszere van, hogy ember legyen a talpán, aki képes azon átverekedni magát. Persze érthető, ha kihagynád az újabb csalódásokat, ám sajnos, ha túl magasra emeled a falaidat, azzal egyúttal a boldogságot is kizárod.
Ez pedig lássuk be, nem egy járható út. Ha Te is problémaként éled meg, hogy közel engedj magadhoz valakit és a belső riasztód már egy elejtett félmondatnál őrült sípolásba kezd, akkor ez a cikk neked szól! De hogy is lazíts kicsit a gyeplőn?
#1. Oszd meg egy emléked a másikkal, ami boldoggá tesz!
Néha a legkézenfekvőbb és legóvatosabb módja annak, hogy valakit kicsit jobban bevonj az életedbe, az hogy olyasvalamit osztasz meg magadról, ami melegséggel tölt el. Kevésbé fogsz hezitálni, ha egy szép gyerekkori emléket mesélsz el, vagy éppen azt, hogy hogy kaptad meg álmaid állását, hogyan ismerted meg a legjobb barátodat.
Photo by Linghe Zhao / GettyImages
#2. Tartsd szem előtt az értékeid!
Az álmaid, vágyaid, azok a dolgok, amiket elértél egy pozitív cikkelyt szelnek ki az életedből. Ha ezekről beszélsz, legalábbis megemlíted őket, kevésbé fogsz nyomást érezni magadon, hisz az ember mindig szívesebben beszél valamiről, ami szenvedéllyel tölti el.
#3. Ossz meg aprócska dolgot, amitől félsz!
Nem kell az összes féltve őrzött titkod rögtön a másik elé tárni, elég, ha egy szinte jelentéktelennek tűnő apróságot osztasz meg magadról. Ez hidd el, még nem ad túl nagy hatalmat a kezükbe veled szemben, de a bizalom könnyebben kiépülhet köztetek.
#4. Hallgasd meg a másik történetét is!
Néha a legjobb és legkönnyebb módja annak, hogy kicsit lejjebb engedhessünk a falainkat, vagy csak kikukucskáljunk mögülük az, ha odafigyelünk a másikra, amikor valami személyeset oszt meg velünk. Ha azt érezzük, hogy ő hajlandó nekünk megmutatni a sebezhető oldalát, akkor mi is hajlamosabbak leszünk erre.
#5. Lélegezz mélyeket!
Valakit közel engedni magadhoz nagy kihívás, főleg akkor, ha már számtalanszor összetörték a bizalmadat. Adj magadnak időt, nem hajt a tatár!
#6. Ne pakold a másikra a múltadat!
A jelenben veled szemben álló ember nem ugyanaz, aki évekkel ezelőtt fájdalmat okozott neked. Nehéz elengedni a múlt kezét, nehéz néha nem általánosítani, de ha valakire ráhúzod a téged ért csalódásokat, akkor csak még nehezebben engeded el a régi fájdalmat.
#7. Kommunikálj!
Még akkor is, ha nehéz. Nem kell bocsánatot kérned azért, mert nehezebben engeded közel magadhoz a másikat, de adj neki esélyt, hogy megértse mi játszódik le benned! Mondd el, ha egy kis időre van szükséged, azt is, ha valamit félreértettél, ha valami túl sok vagy intenzív volt neked.
#8. Fogadd el az érzéseid!
Az elengedés nem úgy működik, hogy egyik nap felébredsz és nyújtózkodás közben kitisztul a kép, és minden nehézség leszáll a válladról. Legalábbis a legtöbb esetben nem így szokott lenni. A gyógyulás nem két perc, főleg ha a lélekről van szó- hagyd, hogy az érzelmeid szabadon áramoljanak és ne utáld magad, amiért nem mindig tudod kezelni őket!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez