7 lépés a lehető legjobb élethez
Van valami, ami jó eséllyel mindannyiunkban közös: boldogok akarunk lenni. Hogy kit - mi tenne boldoggá, az már egyénenként igencsak eltérő lehet, de végsősoron a többségünk szeretné elérni a kitűzött céljait, megvalósítani mindazokat a dolgokat, amikről azt feltételezzük, elvezethetnek bennünket a megelégedettség állapotához.
Ahhoz, hogy azt a bizonyos "jó életet" megteremthessük magunknak nem feltétlenül lesz elegendő a vonzás törvényének működésbe lépésére várakozni. Elképzelhető, hogy mi magunk is sokat tehetünk azért, hogy manifesztáljuk az életünkbe mindazt, amire mindezidáig csak vágyakoztunk. Az alábbi 7 lépés nagyban megkönnyítheti a dolgunkat.
1. Legyen határozott elképzelésed
Ahogy azt már biztosan sokszor hallottuk: semmilyen szél nem kedvez annak, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart. Az első és legfontosabb lépés tehát, hogy nagyon pontosan meghatározzuk, mi is az a valami, amit meg szeretnénk teremteni önmagunk számára. Ha az egy ház az erdő mélyén, akkor el kell tudnunk képzelni azt a házat. Hogy milyenek legyen a falak, ablakok, milyen legyen a kert, hány szobás, csipketerítő, meg miegymás. Ha "szakszerűen" akarok eljárni a témában, akkor azt mondom, vizualizáljuk a célunkat. Merthogy az agyunk elvileg erre úgy fog reagálni, hogy a kívánt céllal összhangba helyezi a viselkedésünket. Ha nem tudjuk, pontosan mit szeretnénk, akkor azt is vizualizálhatjuk, hogyan szeretnénk érezni magunkat. Kivé akarunk válni?
Ahhoz, hogy valóban megértsük, hogy kik akarunk lenni és, hogy elindulhassunk azon az úton, ami a legjobb önmagunk felé vezet, először el kell engednünk azt a személyt aki egykor voltunk, és akiről azt hittük, hogy lennünk kell
- írja Manifesztáció (7lépés a lehető legjobb élethez) című könyvében Roxie Nafousi, aki saját bevallása szerint a manifesztáció (manifesztál=valamit megtörténtté tesz) segítségével változtatta meg az egész életét. Azt hihetnénk, hogy ő is csak egy újabb motivációs guru, de sorait olvasva hamar megnyugszunk majd, hiszen a manifesztáció nem tétlen várakozást jelent az isteni csodákra, hanem kőkemény önismereti munkát, egy csipetnyi hittel, amit az univerzumba invesztálunk. A legpontosabban megfogalmazott célkitűzés után már léphetünk is a következő lépcsőfokra.
2. Szabadulj meg a félelemtől és kétségtől
Ez lesz talán a legbrutálisabb lépés mind közül. Merthogy tele vagyunk félelmekkel és kétségekkel. Azok is, akik azt állítják, hogy nem - dehogynem, csak nem tudnak róla. A rossz hír, hogy nem csak azt vonzzuk, amit érzünk, hanem azt is, amit hiszünk. A jó hír viszont, hogy dolgozhatunk az ügyön. Ehhez csupán annyit kell tennünk, hogy azonosítjuk azokat a gátakat, amik bennünk vannak, majd elhárítjuk őket a saját utunkból. Ehhez a lépéshez (is) kapunk gyakorlati tippeket Roxie-tól, tehát a helyzet korántsem olyan reménytelen, mint első ránézésre tűnhet.
3. A viselkedésed összehangolása
Mint azt fentebb is említettem, a manifesztáció nem egyenlő a passzív várakozással. Nem lesz elegendő, hogy erősen koncentrálunk a vágyainkra, tennünk is kell értük. Vagyis, úgy kell viselkednünk, amilyenek a jövőben lenni szeretnénk. Teljesen mindegy, hogy mit akarunk megteremteni az életünkben, a cselekvésre mindig szükségünk lesz. Van azonban valami, ami minduntalan igyekszik majd megállítani bennünket az újfajta viselkedések, szokások kialakításában - ez a valami: a tudatalattink. Az, ami a biztonságot keresi. Akkor is, ha az a biztonság nem jó nekünk. Amint megérzi, hogy a megszokottól eltérően cselekszünk, azonnal pánikolni kezd.
Nem érdekli, hogy jól érzed magad, csak az, hogy másképpen érzed magad, és a másság a tudatalatti számára bizonytalanságot jelent. Ezért aztán önszabotázsra fog ösztönözni.
Tudatalattinkat akkor tudjuk majd az oldalunkra állítani, ha nap, mint nap következetesen a céljainkkal összhangban cselekszünk.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez