7 dolog, amit tudnod kell, ha az elfojtott érzelmeid a felszínre törnek
Ha kicsit megállunk és nem söpörjük többé minden problémánkat a szőnyeg alá, hanem szembenézünk velük akkor azzal sok szinten megkönnyítjük a saját életünket, de elsőre sokkolóan hathatnak ránk a saját érzelmeink. Ha elég biztonságban érzed magad ahhoz, hogy merj érezni, akkor sok esetben a régi sebek is felszakadnak, amik azért hegedtek be, hogy megvédd magad.
Az emberi test és elme hihetetlen találmány. Rengeteg mindent el tudunk zárni még magunk elől is, de sajnos sok esetben ezek a problémák a tudatalattinkban addig fészkelődnek, amíg valamilyen testi fájdalom formájában mutatják meg magukat. Nem árt tehát megbirkóznunk a felgyülemlett érzelmekkel, még akkor sem, ha nehezünkre esik.
Néha magunkat is meglepjük azzal, hogy hogyan kezeljük a hirtelen felszínre törő érzelemáradatot, azonban van pár dolog, amit ha elfogadunk, a saját gyógyulási folyamatunk segítjük elő.
#1. Az érzelmek nem azért vannak, hogy tortúrát okozzanak neked. Nem azért jönnek elő, mert az elméd szándékosan rosszat akar neked, hanem azért, mert rá akar világítani egy sötétben rejtőző részedre, ami visszatart attól, hogy továbbléphess és elengedhesd az adott problémát.
#2. Az emocionális elengedésnek testi tünetei is lehetnek, tehát sokszor nem csak annyiban nyilvánulnak meg, hogy rossz a kedved. Ha például valami nagyon nyomja a szíved, de képtelen vagy kimondani, akkor nem gyakran légúti betegséggel kell szembe nézned, a női megbetegedések pedig akkor ütik fel a fejüket, ha csorbát szenvedett a nőiességed. Ha egy-egy helyzet felismerésekor úgy érzed, hogy „ok nélkül” tör rád a megállíthatatlan sírás, vagy szorongás, az is egy jele annak, hogy valami nincs rendben és a szervezeted dolgozik az ügyön, hogy segíthessen neked.
#3. Igazából nem érzel többet, mint annak előtte, csak jobban tisztába kerülsz az érzelmeiddel, és ezért tűnhet nagyon intenzívnek az élmény. Minél jobban megfigyeled az érzéseket, annál inkább rájössz, hogy mik azok a dolgok, amiket elnyomtál magadban és amik visszahúztak. De pont ez a lényeg, hiszen így kerülhetsz vissza a megfelelő ösvényre.
#4. Akárhogy is úgy gondolod, hogy a józan eszedre kell hallgatnod, elkergetve az olyan gondolatokat, amik a mellkasodra ülnek, ha nem foglalkozol valamivel és a szőnyeg alá söpröd, akkor sokkal tovább marad a nyakadon. Minél hamarabb szembenézel saját magaddal, annál hamarabb túl lendülhetsz azon, ami bánt.
#5. A gyógyulás nem úgy működik, hogy kinézel egy szimpatikus kedd délutáni időpontot a naptáradban, hogy „na, addig kell jól lennem!” A gyógyulás egy folyamat, melynek során hagynod kell, hogy az érzelmeid utat törjenek maguknak, ahelyett, hogy az elmédben elzárva tartanád őket.
#6. A kétségbeesett hangod nem egyenlő a belső hangoddal, hiszen az bölcs és nyugodt. Sokszor az a legnagyobb probléma, hogy mindent elhiszünk, amit gondolunk és így olyan hamis képekkel tápláljuk a saját elménk, amik miatt csak rosszabbul leszünk, ahelyett, hogy szembe néznénk a valódi problémával.
#7. Az életed változni fog, de a változásra szükséged van, akármilyen ijesztőnek is tűnhet. Sokszor azon kaphatod magad, hogy ugyanolyan helyzetbe kerülsz, de ez nem egy büntetés, hanem egy hatalmas felkiáltó jel, ami megmutatja, hogy min és hol kell változtatnod ahhoz, hogy fejlődhess.
Ha egyszer szabadjára tudod engedni a régóta felgyülemlett negatív érzelmeket, akkor rá fogsz jönni, hogy hiába is fájdalmas néha a változás, a te érdekedet szolgálja és csak magadhoz sodor közelebb.
Rá fogsz jönni, hogy hiába mentél túl rengeteg mindenen, bármi jön is ezután, képes leszel szembenézni vele.
És akkor nyugodt leszel.
További írások ITT!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez