6 tipp a tökéletes farmer megtalálásához
A tökéletes farmernadrág a gardróbunk Szent Grálja, a legkihasználhatóbb és legvariálhatóbb darab ami létezik. Válasszunk tökéletesen ránk öntött, remek minőségű darabot!
SZÍN: kicsit sem idejétmúlt elképzelés, hogy nyáron a világos, télen pedig a sötét farmer működőképes. Ettől függően is inkább alkatra válasszuk színt. A nagyon világoskékek kizárólag a sovány, hosszú lábakon előnyösek, minél sötétebb kék felé haladunk, annál tökéletesebben áll minden alakon, hiszen a sötét szín karcsúsít. Az univerzális darab közép, de inkább sötétkék, ez elegáns és hétköznapi is tud lenni.
ZSEB: nehéz az embernek totálban látnia a fenekét, viszont próbáljunk meg úgy csavarodni a próbafülkében hogy sikerüljön, vagy kérjünk meg egy szakavatott szemet, hogy kísérjen el farmert vásárolni. Elég sok olyan láthatunk az utcán, aki nem tette meg. A farzseben áll vagy bukik minden. Minél távolabb vannak egymástól, minél kisebbek, és minél lejjebbre varrták, annál nagyobb és/vagy formátlanabb lesz a feneked benne. A középre tett, klasszikus nagy zsebek mindenkin jól állnak. A díszítés ízlés kérdése, én részemről kiborulok egy vékony varrástól is a hátsó zsebeken, minél több, annál gagyibb, olcsóbb a hatás. Kerüljétek a nagy márkajelzéseket, szegecseket, flittereket, egy tökéletes farmer kifinomult darab. És egy örök tanács: SOHA ne vegyél zseb nélkülit!
KOPTATÁS / SZAGGATÁS: szintén ízlés kérdése, szerintem mindkettő alapvető tulajdonsága egy hétköznapi farmernak. Figyeljünk viszont oda, hogy a koptatás 2-3 halvány árnyalatnál ne legyen világosabb a nadrágnál, és természetesen hasson, ne pedig festék vagy hipófoltként, elöl a combhajlatnál mesterségesen létrehozott gyűrődések se tűnjenek odagraffitizett csíkoknak. A szaggatással pedig télen óvatosan, befúj a szél, és abszolút nem korszakalkotó ötlet színes harisnyát alávenni.
FIT: a boot cut (bal) egyenes szárat jelent, ez a combtól mért egyenes, vagyis bokánál bővebb lesz, rá lehet húzni a csizmára. Ez a leggyakoribb klasszikus. A skinny (balról a második) a testre simuló, amivel óvatosan, nem mindenkinek áll jól ha minden kis domborulat ki van emelve, és figyeljünk rá, hogy a hossz is stimmeljen, ne gyűrődjön az alja. A flare/bell bottom (jobbról a második) a trapézfarmer, amit inkább hagyjunk, hacsak nem vagyunk Victoria Beckham, a boyfriend jeans (jobb) pedig a férfiruhatárból átemelt fazon, amit nagyjából 90%-os kockázati szintre tudnék tenni. A vékony lányokon lötyög és gyűrődik a fenék alatt, a nőies formákra plusz tíz kilót dob, nem kell elhinni hogy most ez a menő.
DERÉK: nem vagyok semmi jónak az elrontója, de minden érvem a csípőfarmer ellen szól. Vékony vagy fiús alakon lecsúszik, és kivillan a bugyi, mert nincs ami megtartsa, nőiesen pedig belevág a húsba, és muffin topot csinál belőle. Arról nem beszélve, hogy a magasított derék nem csak formál, de vizuálisan nyújtja is az alakot és a lábakat. Tökéletes Shakira csípővel bátran vállaljuk be, de egyébként éppen a csípőcsontunk fölött kell a derékpántnak lennie.
MINŐSÉG: az egyik kedvenc divattal kapcsolatos elméletem a rövid matekfeladat, miszerint úgy kapjuk meg egy ruhadarab valódi értékét, hogy elosztjuk a viselés számát az árával. Ha egy 15.000Ft-os csipke koktélruhát felveszünk egy évben háromszor, az 5.000Ft-ba került nekünk egy napra. Egy 30.000Ft-os tökéletes, minőségi farmernadrágot egy évben hányszor viselünk? Ha csak 10-szer vesszük fel egy hónapban, és kihagyjuk a legforróbb nyarat, akkor is csak 333Ft-nál tartunk. Próbáljátok ezt a gondolatot szem előtt tartani, és befektetésként kezelni!
Molnár Dorka // thesense.co
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez