6 jel, amiből egyértelműen kiderül, hogy erős személyiséggel rendelkezel
Az, hogy erős személyiség vagy nem jelenti azt, hogy bunkó, arrogáns vagy lekezelő lennél, csupán azt mutatja meg, hogy kiállsz önmagadért és azért, amiben hiszel. Azok az emberek, akik a leginkább befolyásolni tudják mások gondolkodásmódját általában a legkedvesebb és legempatikusabb személyek. Ki ne akarna ilyen lenni?
Az erős embereket gyakran összekeverik az uralkodni vágyókkal, de a kettő között hatalmas a különbség. Az utóbbiak ugyanis másokra erőltetik az elképzeléseiket, sosem ismerik be, ha hibáztak és nem tudnak veszíteni. Az erős személyiségek ezzel szemben mindig egyenesek, és nem derogál nekik kimondani, ha tévedtek.
Azonban mivel sokan összekeverik a kettő, elsőre visszavonulót fújnak, ha egy határozott személyiségjegyeket viselő egyénnel hozza őket össze az élet. De miért is kerülik el az erős embereket? Mert megijednek tőlük. Mert nem akarnak konfrontációba keveredni velük, mert tudják, hogy ki merik mondani a véleményüket a viselkedésükkel kapcsolatban. Mert tudják, hogy nem félnek önmaguk lenni. Ezekből a jelekből be tudod azonosítani, hogy te is az erős személyiségek táborát gyarapítod-e.
1. Nem tolerálod a kifogásokat
Utálod a „pohár mindig félig üres” típusú embereket, és nem is akarsz időt szakítani arra, hogy a panaszáradatukat hallgasd. Mindig lesznek nehézségek, de ez nem azt jelenti, hogy a sarokban ülve kellene tördelnünk a kezünket, és azt várni, hogy mikor csapnak le ránk. Te ezt pontosan tudod. Persze, panaszkodni könnyebb, mint cselekedni, de egy erős ember sosem ezt az utat választja.
2. Nem szereted a felesleges köröket
Motivált vagy és céltudatos, ezért nem is pazarolod az időd a „small talkra”. A fölösleges csevej nem hoz lázba, és a pletykák hallatán sem dobban meg a szíved, mert sokkal fontosabb gondolatok cikáznak a fejedben.
3. Meghallgatsz másokat
Minden egyes embertől tanulhatunk valami újat, ha elég figyelmesen hallgatjuk.Az erős személyiségek tudják ezt. Tudják, hogy mindig van hova fejlődni és, hogy a különböző nézőpontok ismerete csak hozzájuk ad. Emellett ezzel azt is bebizonyítják, hogy tisztelik a másikat és nyitottak a véleménye iránt.
4. Nincs szükséged a rivaldafényre
Az erős emberek magabiztosak, hisznek magukban annyira, hogy ne legyen szükségük folyamatos megerősítésre. Maguktól is tudják, hogy értékesek, ezért nem kuncsorognak egy-egy kedves szóért, vagy elismerő pillantásért.
5. Nem ismersz félelmet
Pontosabban ismered, csak nem adsz neki helyet a szívedben és nem engeded, hogy az irányítsa életed. Mersz kockáztatni, és tudod, hogy csak az veszít, aki meg sem próbál nyerni.
6. Lehetőséget látsz a bizonytalanságodban
Arra, hogy fejlődj, tapasztalj és erősödj. Ha azt érzed, hogy nem vagy elég magabiztos egy dologgal kapcsolatban, ahelyett, hogy elódáznád és homokba dugnád a fejed, te beleállsz a helyzetbe és dolgozni kezdesz azon, hogy leküzdd a hiányosságod. Szeretnél több és jobb lenni, és úgy gondolod, hogy minden hiba, vagy hiányosság egy lehetőség arra, hogy tanulj és fejleszd magad.
Valószínűleg nem mindenki fog szeretni. Nem mindenki gyarapítja majd a szurkolótáborod, de fontos, hogy ne veszítsd szem elől, ami igazán számít. Légy hű önmagadhoz és kövesd azt a célt, ami motivál, így sosem lesz kérdés, hogy a jó úton jársz.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez