6 álbarátnő típus, akit kerülnöd kell
Nem választhatjuk meg a családtagjainkat, de a barátainkat igen. A jó barátok pedig olyanok, akár a víz, vagy a levegő: nélkülözhetetlen részei az életünknek. Néhány barátság örökké tart, más kötelékeket a hosszú évek elkoptatnak. Sajnos néha az is megtörténik, hogy rosszul választunk: akit barátnak hiszünk, igazából valamilyen érdekből tartja velünk a kapcsolatot. Most bemutatjuk azt a 6 baráttípust, akit jobb, ha messziről elkerülsz!
Látszólag egy hamis kötelék is erősnek tűnhet, de valójában mindig valamilyen érdek áll mögötte, ezért a legváratlanabb pillanatokban meglazulhat, és elszakadhat. Sajnos nincs konkrét recept arra, hogy lehet idejében kiszúrni az álbarátságokat, de a női megérzés általában nem csal. Meg egyébként is, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy érdemes-e ápolni egy érdekbarátságot. De ne felejtsd el: az igaz barát mindig is az marad, jóban-rosszban! Azért létezik néhány típus, akit hamar ki lehet szűrni, bizonyos tulajdonságok és szokásaik alapján. Bár némelyik karakter túlzónak és groteszknek tűnhet, sajnos nem állnak messze a valóságtól.
1. A rivális
Ha észreveszed, hogy jó ideje már csak adsz és adsz, de a bajban sohasem számíthatsz a másikra, akkor bizony egy „frenemy”-vel van dolgod. Az angol kifejezés a „friend” (barát), illetve az „enemy” (ellenség) szavakból tevődik össze, gyakorlatilag az álbarátokra használt kifejezés. Tipikusan az a „barát”, aki mellett már nincs szükségünk ellenségre. A klasszikus frenemy figura megszemélyesítője a Bajos Csajok c. filmből a hírhedt Regina George, de a Gossip Girl főszereplőinek szeretet-gyűlölet kapcsolata is jó példa erre. Ők gyakorlatilag csak riválisok, akik közel állnak egymáshoz.
2. A lelki szemetesláda
A lelki szemetesláda-effektusnak két oldala van. Egy ilyen kapcsolatban vagy téged használnak ki, vagy te használod ki a másikat – valószínűleg anélkül, hogy észrevennéd. Ez a fajta barátság tulajdonképpen arról szól, hogy valaki gátlások nélkül kiönti a lelkét, míg a másik passzívan képes hallgatni órákon át, akár egy pszichológus. Ha teljesen egyoldalú az egész, akkor ez sajnos csak egy érdekkapcsolat.
3. A fel-felbukkanó
Az a típus, akit hiába hívsz, sohasem ér rá. Esetleg félévente nagy kegyesen felveszi a telefont, és hajlandó rád áldozni egy laza fél órát. Általában messzebb lakik, ezért erre hivatkozva hónapokig kell könyörögni neki egy találkozóért. Ha viszont érdek fűzi hozzád, azonnal megtalál – egészen addig, amíg profitál belőled.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez