5 tipp a rendszerezett élethez
Mindenkinek az életében van legalább egy olyan ember, aki az élete minden területén jól teljesít, mindenre van ideje, tud kapcsolatot tartani a barátaival, eközben otthon és a munkahelyén sincs rá panasz. Nem osztok meg nagy titkot azzal, hogy a többség nem ehhez a kategóriához tartozik.
Ezért a nagyobb csoport tagjainak sok rendszerezésre van szüksége a hétköznapokban ahhoz, hogy mindennel naprakész legyen. Ehhez hoztunk nektek 5 könnyen az életetekbe építhető tippet.
Kis lépések
A sikertelenség azonnal a kedved fogja szegni, ennek elkerülése érdekében ne tűzz ki nagy célokat. Apró lépéseket várj el magadtól pl, mindig pontosan felkelni, a poharakat és tányérokat azonnal a mosogatóba tenni. Egy elért kisebb cél után jöhet a következő és így tovább. A kitartásod miatt hálás leszel magadnak.
Az első nagy feladat
Biztosan van egy olyan tennivaló ami naponta többször is eszedbe jut. Mindig halogatod, de tudat alatt már halálra idegesít. Ezzel a dologgal kezd el az első fizikai lépést. Bármilyen nehéz is, láss neki. Ennek a feladatnak a megoldása lendületet ad és megalapozza a kitartásod.
Tennivalók listázása
Ez egy nagyon fontos pont a rendszerességhez. Minden nap kezdetén tudnod kell, hogy arra az adott napra mik a főbb feladataid. Ha nem is vagy tisztában mit kellene tenned, nem kell azon csodálkozni ha a fele elhalasztódik. Ezért csinálj magadnak egy listát, akár határidőnaplóba, akár a hűtőre egy cetlin, a lényeg, hogy neked megfelelő módon fel legyenek sorolva az adott napra a teendőid.
Fontosság és realitás
Lehet, hogy vettél egy másik égőt a kiégett helyett, de hiába voltál a boltban, ennivalót már nem vettél. Ezen helyzetek elkerülése érdekében állíts fel egy fontossági sorrendet még a nap elején. Mik azok a feladatok amiknek muszáj beleférniük a napba és melyek azok, amiket még másnap is jó ha elintézel. Minden tervedhez reális időt határozz meg, hiszen ez is egy kudarcélmény lehetősége. A túl sok feladat és túl kevés idő kombinációja magában hordozza a sikertelenséget.
Ne add fel
Csak akkor érhetsz el tartós változást, ha nem adod fel az első nehézségnél. A kitartó és összeszedett munka idővel már nem külön feladat, hanem a rutin részévé válik.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez