5 tipikus üzenet, amiből ha figyelsz, kiderül, hogy hazudnak neked
Azt hinnénk, hogy szöveges üzeneten keresztül nehezebb kideríteni, ha a másik hazudik nekünk, és ez részben igaz is, hisz nem halljuk a hangját, nem látjuk a reakcióit. Azonban van pár egyértelmű jel, ami arra utal, hogy a valaki nem teljesen őszinte veled.
Terjengős válasz
Egy hazug ember sokszor rejti hosszú mondatok közé hazugságát. A Cornell Egyetem kutatása alátámasztja azt a tényt, hogy a hamis mondatok általában hosszabbak, mint azok, amik igaznak bizonyulnak. Például, ha te felteszel egy eldöntendő kérdést, hogy „voltál moziban tegnap?”, de az illető azt kezdi magyarázni, hogy mit csinált egész nap mozizás helyett, akkor egyértelmű, hogy valami nem stimmel.
Információ ismétlés
Ismételgesd addig a hazugságot, amíg igazságnak nem tűnik!- ez is lehetne a megrögzött hazudozók jelmondata. Ha felteszel egy olyan kérdést, hogy „találkoztál XY-nal?” és a másik rögtön el kezdi szajkózni, hogy csak barátok, már ezer éve ismerik egymást és semmi közük nincs egymáshoz, ahelyett, hogy annyit mondana, hogy igen, vagy nem, akkor nem árt ébernek maradni.
Hosszú hatásszünet
Ha az akivel beszélgetsz már percek óta csak körmöli a válaszát, ami általában nem igaz rá, és újra és újra kijavítja a mondanivalóját, az általában azért van, mert formázgatja, hogy minél hihetőbb legyen.
Nulla válasz
Te feltettél egy kérdést, amit a másik szimplán kikerült és teljesen máshonnan folytatta a beszélgetést. Néha a nulla reakció a legegyértelműbb reakció.
Lapítás
Ilyenkor ugyan válaszolnak a kérdésre, de vagy egy másik kérdést tesznek fel, kibújva a felelősség súlya alól, vagy úgy manővereznek, hogy ezzel időt nyerjenek.
Például, ha megkérdezed, hogy vissza tudnák-e vinni a könyved holnapra, ők visszakérdeznek, hogy mennyire sürgős az ügy. Fura, nem?
Persze sokkal egyszerűbb kiszúrni a hazugságot, amikor szemben állunk a másikkal, de azért nem árt szemfülesnek lenni, ha hasonló reakciókat tapasztalunk.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez