5 pénzügyi tanács, amelyet meg kell fogadnod a harmincas éveidben
A pénzügyi helyzetünket átlátni nem mindig könnyű, sőt, sok esetben kifejezett tanulást igényel, azonban egy kis odafigyeléssel gondoskodhatunk arról, hogy sem a jelenben, sem pedig a jövőben ne legyenek problémáink. Most ehhez gyűjtöttünk össze néhány tanácsot, ugyanis a harmincas éveinkben már cseppet sem bölcs dolog arra hivatkozni, hogy "nem vagyunk jók a pénz kezelésében", ugyanis ilyenkor már tudatosan kell figyelnünk arra, hogy a jövőnk (és persze családunké) biztosítva legyen!
Kövesd nyomon a kiadásaidat - Egy bizonyos kor felett már nem engedheted meg magadnak, hogy egyik napról a másikra élj, és felelőtlen kiadásokba bocsátkozz. Mindig tudd, hogy mennyi megtakarításod van (és mindenképpen legyen), illetve mennyi nettó bevételre számíthatsz egy adott hónapban. Emellett vezesd folyamatosan azt is, hogy mire, mikor, mennyi költesz. Vedd figyelembe, hogy időnként lehetnek nagyobb, váratlan kiadásaid is. Számos remek applikáció segíthet már abban, hogy átlásd, egy adott napon mennyit költöttél. Ha ezt valamiért mégis bonyolultnak gondolod, akkor egyszerűen csak írd fel egy füzetbe.
Válaszd a befektetéseket - Ha lehetőséged van rá, akkor a félretett pénzed egy részét próbáld értékálló beruházásokba fektetni. Nyilván ahhoz több pénz kell, hogy például lakást tudj vásárolni, amely az évek alatt abszolút megtérül, de bizony egy-egy dizájner darab beszerzése is jó üzlet lehet, hiszen ezek hosszú idő után is megtartják értéküket, és ha úgy alakul, könnyedén megválhatsz tőlük.
Gondolj a nyugdíjas évekre - Bár a harmincas éveidben úgy tűnhet, egy egész örökkévalóság van még hátra a nyugdíjas éveidig, azonban nem árt már ilyenkor tudatosítani magadban, hogy a nyugdíjadért most dolgozol. És legyünk őszinték, a rendszer meglehetősen kiszámíthatatlan, és ki tudja, hogy mit hoz a jövő, így érdemes lehet már most egy külön megtakarítást arra áldozni, hogy a nyugdíjas éveidben is legyen majd pénzed.
Ne feledkezz meg a biztosításokról - Legyen szó életbiztosításról, vagy egy egyszerű utasbiztosításról, amikor nyaralni mész, mindig figyelj arra, hogy ezek rendben legyenek. Bár érdemes kerülni a negatív gondolatokat, és nem szabad túlaggódni a dolgokat, de jobb minden eshetőségre felkészülni.
Tudd, hogy mennyit érsz - Ebben a korban már nem árt, ha tisztában vagy a saját értékeiddel, és azzal, hogy mennyit ér a munkád. Olyan bérre bólints rá, amelyről úgy gondolod, hogy valóban ellensúlyozza mindazt, amit nap mint nap leteszel az asztalra a munkahelyeden.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez