5 különböző ország, 5 különböző étel
Te is biztos, minden utazásod alkalmával szeretsz megnézni minden nevezetességet, kíváncsi vagy az adott ország kultúrájára, és persze nem utolsó sorban az ételkülönlegességeikre. Mi is imádunk megkóstolni új ízeket, úgyhogy most elhoztunk neked 5 ország, 5 helyi specialitását. Ízlelőbimbókat izzítani!
Olaszország –Minestrone leves
Persze, eszünkbe villan azonnal a pizza, a lasagne, na de mi van a többi olasz kajával? Mit szólnál egy finom, ízletes leveshez? Bármennyire is furán hangzik, nem eszel máshol olyan jó minestrone levest, mint Olaszországban. Ha unod a tésztát, akkor válaszd helyette ezt: paradicsomleves zöldségekkel (van, hogy hozzáadnak tésztát vagy rizst, néha mindkettőt), babbal, hagymával, répával, és zellerrel. Isteni.
Izrael-Saksuka
Egyszerűen az izraeli lecsó, sokáig főzött paradicsommártás kaliforniai paprikával, rengeteg hagymával, fűszerekkel, a végén tükörtojással sütve. A lényege a sok érett paradicsom és az izraeli fűszerek. Alapvetően sok római kömény, só, bors, de lehet zaatar fűszerkeverékkel is bolondítani. Van egy zöld változata spenóttal, és sokszor készítik padlizsánnal, egy itteni feta sajttal a tetején. Péntek reggel, bevásárlás után, finom kaláccsal nincs is jobb ennél.
Spanyolország-Churros
Friss, könnyű tésztából készült forró finomság, amit cukorba, esetleg fahéjba is forgatnak, majd valamilyen szószba – jellemzően csokoládéba – mártogatnak. Ez a churros, a spanyolok egyik legnépszerűbb édessége, ami körülbelül annyira része a helyi konyhának, mint nálunk a kürtőskalács. Minden esély megvan rá, hogy már a puszta illatával is teljesen el fog varázsolni!
Marrokó-Tagine
Tagine arról a kúpos fedelű cserépfazékról kapta a nevét, amelyben főzik, minden marokkói menü része az út menti kávézóktól a fényűző éttermekig. Ez az étel fűszerezett pörkölt lágy hús és zöldségek keveréke, néha olajbogyóval és gyümölccsel is kiegészítik, és mindig kenyérrel szolgálják fel. Érdemes kipróbálni a „kefta tagine”-t, amely főtt hagymás, paradicsommártásban főtt bárány vagy marhahúsgombóc, amely tetejére egy tojást is sütnek.
Oroszország- Scsi leves
Különleges helyet foglal el a jellegzetes orosz levesek sorában a több mint ezer éves múltú scsi. Annál inkább, mert valamikor minden zöldséges levest scsínek neveztek. Később már egyértelműen csak a káposztával készülő leveseket nevezték így.
Igaz manapság is találkozhatunk csalánnal, sóskával, tarlórépával készülő változataival. A scsi meghatározója volt, hogy először elkészítették aztán a kemencébe került a befejezéshez. Úgy tartották ez a nagyon fontos momentum — a scsi lelke.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez