5 kapcsolatromboló szokás, amiket talán észre sem veszel
Mindenki számára ismerős a kapcsolat kezdeti időszaka, amikor a gondolatok nem megbízhatóak, mindent beárnyékol a szeretett személyről szóló gondolatáradat. Ebben az időszakban senki nem óvatos, aki mégis, az roppantul tudja uralni érzelmeit. Ebben a túlfűtött állapotban felvehetünk olyan szokásokat, melyek beépülve a mindennapokba akár az egész kapcsolat végét is jelenthetik, így már az első hónapban eldöntheti a kapcsolat kimenetelét.
Tömérdek üzenet
Amikor minden tízpercben csippan a telefon és új üzenet érkezik az egy idő után nem aranyos, hanem roppan idegesít tud lenni. Az ember a munkahelyén a munkájával kell, hogy foglalkozzon és nem tud örökké a telefonján lógni, ezért jobb ha ezt a késztetést kicsit féken tudjuk tartani. A kommunikációnak is rosszat tesz, hiszen ha írásban mindent megbeszélésre kerül, a munka utáni találkozóra semmi új infó nem marad, amit meg lehet osztani.
Ijesztő ragaszkodás
Egy népszerű sorozatban hangzott el, hogy soha ne tervezz a másikkal több időre, mint amennyi ideje már együtt vagytok. Ebben a kapcsolat első évében elég sok igazság van. Senki nem akarja a másikat halálra rémíteni, de egy két hetes kapcsolatban nyolc hónapos tervről beszélni eléggé ijesztően tud hatni a másik félre. Ilyen túlzott tervezéssel és ragaszkodással ki lehet kényszeríteni a másikból a nyúlcipőt, amit fel is húz és el is szalad, tehát ezzel csak módjával.
A baráti kapcsolat ápolása
Erre különösen nagy hangsúlyt kell fektetni, hiszen sokan ebben az időszakban elhanyagolják a barátaikat a friss kapcsolatért. Meg kell találni az egyensúlyt vagy a barátokkal kell megbeszélni és kérni a megértésüket.
Örökös javítás
Az a viselkedésforma, mikor egyszerűen mindent jobban csinálnál a másiknál és ennek nem bírsz nem hangot adni. Mindig szólsz és mindig elmondod hogyan kellene, de ez a végeredményen nem változtat. Az exekkel való összehasonlítás is ugyanilyen károsnak bizonyul, ezt sem ajánlott gyakorolni egy új kapcsolatban.
Nem kell beavatni a világot
Az online ismerősöknek semmi közük az alakuló kapcsolatodhoz. amikor még az elején jártok jobb nem a közösségi oldalakon nyilvánosan kifejezni az érzelmeiteket. Akkor jelenjetek meg közösen nyilvánosan, ha már teljesen biztosak vagytok abban hogy egy párt alkottok és jövőben is ez a szándékotok. A partneredtől kérj rá engedélyt és beszéld meg vele előtte, ne érezze azt, hogy ez kényszer vagy túl sok.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez