5 fiatalító sminktipp
50 éves kor után a cél, hogy üde és friss színt kölcsönözzünk a bőrnek, halvány színekkel formázzuk a szemeket, miközben igyekszünk elvonni a figyelmet a már kialakult mélyebb ráncokról. Megmutatjuk, hogyan készítheted el akár 10 perc alatt a ragyogó és fiatalító sminkedet!
Alapozó: sokan abba a hibába esnek, hogy vastag alapozóval kívánják eltüntetni a pigmentfoltokat és ráncokat, aminek a végeredményével épp az ellenkezője lesz látható. Az alapozó beleül a ráncokba, amitől még feltűnőbbek lesznek, ráadásul kiszárítja a bőrt és élettelen színe lesz, majd hámlani kezd. Éppen ezért fontos a sminkelést megfelelő hidratálással kezdeni és az alapozót lecserélni egy színezett hidratálókrémre. Ha erre hirtelen nincs lehetőség, akkor elég, ha a hidratálókrémet összekeverjük egy kevés alapozóval és az ujjak segítségével visszük fel az arcra, az orrtól kifelé haladva, majd az állra és homlokra is téve. Érdemes beszerezni úgynevezett ragyogást fokozó krémet vagy alapozót, aminek apró fényvisszaverő részecskéi segítik frissé varázsolni a bőrt.
Korrektor: a jól fedő, krém korrektorok szintén nem előnyősek a ráncos bőrnek, ezért ebben az esetben is érdemes váltani ecsetes, folyékony korrektorra, ami legyen 1-2 árnyalattal világosabb a bőr színénél. Ezzel nem csak a karikákat lehet eltüntetni, hanem formázhatjuk vele az arcot, így „megemelve” a kissé megereszkedett részeket. Ilyen kritikus pontok például a szem külső része és a szemöldök, valamint az orrcimpánál induló mélyebb ránc és száj körüli bőr. Ezekre a pontokra is tehetünk bátran a világos korrektorból, ahogy az a képen is látszik, így optikailag teltebbnek és magasabbnak fognak tűnni.
Pirosító: a sötétebb és túl élénk színek az arcon jobban öregítik a bőrt és eldurvítják a vonalakat, ezért használjunk világos rózsaszín vagy barack pirosítót, ami lehet krém alapú vagy fényes por állagú. A felvitelkor ügyeljünk rá, hogy legyen szinte láthatatlan, adjon egy friss és egészséges színt az arcbőrnek, de nem kell, hogy feltűnő legyen. Vigyünk fel az ujjunkra a pirosítóból és a mosolyalmácskákon indítva dolgozzuk el az arc széleinek irányába a járomcsonton. Egy vastagabb púder ecsettel az arc és homlok széleire tehetünk egy kis bronzosítót, ami egészséges, napbarnított színt ad az bőrnek.
Szem: lehetőleg használjunk természetes színeket, azonban a rózsaszínes árnyalatok felfrissítik a szürkés bőrt a szemhéjon, így azt is lehet belecsempészni. A nagyon fényes, metál szemhéjpúdereket messziről kerülni kell, ugyanis erőteljesen kihangsúlyozzák a petyhüdt bőrt a szemen. Helyette a fényes festéket használhatjuk a szempillák fölé, de felülre válasszunk matt porokat és minimális mennyiségben vigyük fel a felső szemhéjra úgy, hogy optikailag megemelje a külső szemzugot. A szemceruzával nagyon szépen lehet formázni és a leereszkedett szemhéjat, viszont fontos, hogy a ceruza vonala kívül ne fusson túl az alsó szemhéj végződésénél. Mivel a határozott vonalak szintén durvítanak, ezért a ceruzát satírozzuk el egy fülpiszkálóval. Az alsó szemhéjra csak a sarkokba tegyünk egy kevés ceruzát és azt is satírozzuk el, majd egy kevés középtónusú porral menjünk át az egész alsó szemhéjon. Fiatalos tekintetet kölcsönöz, ha a szempillákat erősen sminkeljük ki felül, alul viszont épp csak beszínezzük. A lefele ívelő szemöldököt megemelhetjük, ha ceruzával kicsit megerősítjük a szemöldök legmagasabb pontját, de a végeit nem húzzuk ki teljesen és a külső részek alá teszünk egy kevés világos szemhéjpúdert vagy korrektort.
Száj: a fényes, erőteljes rúzsokat ez esetben is érdemes elkerülni, a szájfény pedig hajlamos belefolyni a száj körüli ráncokba. Legjobb választás, ha természetes színű kontúrceruzát használunk, amit színezett ajakbalzsammal lehet feldobni alkalomhoz és ruhához illő színnel, ami egy kevés fényt is ad a szájnak. A ceruzát nyugodtan lehet a száj alsó és felső pontjainál egy picit kijjebb húzni, így az ajkak teltebbnek tűnnek.
Nikoletti Sári
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez