4 tény, amit még mindig nem értünk a pénzkeresésről
Téves következtetés, hogy azért mert fogtunk már kézben pénzt, vagy éppen dolgoztunk már érte, máris mindent tudunk misztériumairól. Min múlik a keresetünk? Hogyan lehetünk képesek ugyanennyi munkával a mostani fizetségünk többszörösét megkeresni?
1. A pénz valódi értéke
Ma a munkánkért cserébe pénzt kapunk, amin meg tudjuk vásárolni más munkájának eredményét. A pénz fejezi ki azt az értéket, amelyet az emberek bizonyos termékeknek és szolgáltatásoknak tulajdonítanak.
Valaminek az értékét valójában az határozza meg, hogy azért valaki mennyit hajlandó adni.
A termékeknek és szolgáltatásoknak önmagukban nincs értékük, csupán attól nyernek értéket, hogy valaki hajlandó fizetni értük. Ezért minden szubjektív. A lehetséges vásárlónak a vétel pillanatában meglévő gondolatain, érzésein, hozzáállásán, és véleményén alapul.
Pontosan ezért fontosak olyan külső tényezők, mint a hangulat, a kiváló marketing, a kedves kiszolgálás, a kellemes háttérzene. Bármi, ami elősegítheti azt, hogy hajlandó legyen valaki vásárolni.
2. Mások számára költség vagy
A munkád mások számára nem más, mint termelési tényező.
Minden emberre jellemző, hogy a munkája gyümölcsét nagy becsben tartja, hiszen ez személyes, csak rá jellemző. Ez a személyisége kifejeződése.
El kell fogadni, hogy más ember számára munkánk költségként mutatkozik.
3. Amin a kereseted múlik
Mindenki a lehető legtöbbet akarja a lehető legkevesebbért. Ezért nem igazán lehet megszabni egy munka objektív értékét.
A jövedelmedet, és a pénzben kifejezett értékedet az határozza meg, mások mennyit hajlandóak fizetni a munkádért cserébe.
A jövedelmedet az határozza meg, hogy mások mekkora értéket tulajdonítanak a munkádnak.
A munkaerőpiac egyszerű szabályok szerint működik, a jövedelmed mindig egyenes arányban áll a 3 következő tényezővel:
- mit csinálsz,
- milyen jól csinálod,
- mennyire vagy pótolható.
4. A pénz nem ok, hanem okozat
Egy termék, szolgáltatás értékéhez való hozzájárulásod - a munkád - az ok. A fizetésed, azaz a jövedelmed csak a következmény.
Ha növelni szeretnéd a következményt, növelni kell a kiváltó okot is.
Ahhoz, hogy növelni tudd a pénz mennyiségét, amit a munkádért kapsz cserébe, növelned kell a befektetett munkád értékét is.
Ha többet akarsz keresni nem feltétlen többet kell dolgoznod - de nagyobb értéket kell adnod!
+1 Összegzésképpen
Gyarapítanod kell a tudásod, fejleszteni a képességeidet, újítani kell a munkamódszereiden. Eleinte lehet, többet kell dolgoznod, vagy akár túlóráznod, kreatívabban kell megközelítened bizonyos kérdéseket, életszituációkat, mert a befektetett munkádnak minél értékesebbnek kell lennie.
Még az is lehet, hogy ezek közül mindent egyszerre kell megtenned ahhoz, hogy változtatni tudj.
Azok a társadalom legjobban megfizetett tagjai, akik folyamatosan képesek az egyik - vagy akár mindegyik - területen fejlődni, hogy több értéket adjanak a munkáikhoz.
Hogyan tovább?
Hiába rendelkezel 1 milliárdos bevétellel, ha ehhez szintén 1 milliárdot kellett kiadnod.
Mit értek ezalatt? A pénzügyi modelledben miután tisztáztad a hozzáadott értékeidet, fektess hangsúlyt a megszerzett vagyon megőrzésére is.
A pénzügyi jövőd szempontjában önmagában nem elég az, mennyit keresel, hanem, hogy mennyit tudsz megtartani belőle. Sokan jelentős jövedelemre tesznek szert míg aktív életük során, a valódi fokmérő azonban az, mennyit tudsz megtartani abból, amit megkeresel.
http://businessandcafe.blog.hu
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez