4 ok, amiért a kapcsolataink nem sikerülnek
Mi a baj velem? Tudom, hogy te is feltetted már magadnak ezt a kérdést. Ha így van, talán a következő négy ok, segíthet más megvilágításba helyezni a kapcsolataink megértését és működését. Természetesen nem minden párnál fordulnak elő ezek a tendenciák, de ha te is közéjük tartozol és magadra ismersz, remélem sikerül egy kicsit közelebb kerülnöd a lelkedhez.
A legtöbb ember körülöttünk, megért és szeret minket. Elfogad minket olyannak, akik vagyunk.
Folyamatosan keressük az ideális partnert, és azt szeretnénk, hogy a kapcsolat tartós legyen, de manapság egy igazi kapcsolatot sok külső és belső tényező egyszerre befolyásol.
Nem tudjuk, miért. És annak ellenére, hogy ugyanazokat a dolgokat szeretnénk, mindig úgy tűnik, hogy a közös út, túl hamar szomorú véghez közeledik. Vajon miért?
Önszabotálás
A viselkedés önszabotázs. Az önsajnálkozóknak az a tendenciája, hogy megtagadják maguktól a boldogságot, az örömöt, a sikereket a szerelemben és úgy általában az egész életükben. Hagytad, hogy a belső hangod a maga módján foglyul ejtsen. Tényleg elhiszed, hogy meg akar csalni? Átakar verni a másik? Miért hiszed, hogy neked soha nem fog működni, Nem leszel képes egy igazi kapcsolat megteremtésére és fenntartására?
Egy másik öncsaló viselkedés az érzelmek elnyomása. Megpróbálod az erős érzéseket elnyomni, mert félsz, hogy később túl nagy fájdalom lesz ennek az ára. Ezzel az a baj, hogy már a jelent is elutasítod, azt ami itt és most lehetséges lehetne, mert már előre félsz a még nem létező jövőtől.
Ez benned van. Ez a belső hang egy olyan magatartássá vált, amelyet hosszú ideig érleltél, etettél magadban. Ha a dolgok kényelmetlenné válnak számodra, ha veszélyben, fenyegetve érzi magát az egod, ez az önmegsemmisítő magatartás beindul.
Nincs más módja a belső pesszimista hangod kezelésére, mint az, ha első körben beismered, hogy te táplálod. Ismerd meg a mintáidat és ismerkedj meg a védekező szokásaiddal. A régi, beágyazott szokások megváltoztatása nem könnyű, de gyógyítható. Ez a belső hang segített téged abban, hogy túlélje a nehéz helyzeteket, de ez az is, aki miatt most a saját börtönödben ragadtál. Szabadíts fel magad. Itt az ideje, hogy változtass ezeken a gondolataidon. Persze csak akkor, ha már tényleg szeretnél valakivel igazán kapcsolódni.
Bizalmi problémák
Egy olyan világban, ahol minden bizonytalan, bíznod kell az emberekben. Biztos, hogy a családod, a barátaid és partnereid veled vannak.
Bízz a kapcsolatban, hiszen elsődlegesen ez az erő tartja össze a köteléket és a szeretetet. Ez a partnerek közötti érzelmi kapcsolat alapja. Ha nem tudunk senkiben sem bízni, akkor a másik ezt érezni fogja. Ehhez nem kellenek tettek, szavak, ott van a kisugárzásodban. A bizalmatlanság olyan falakat emel láthatatlanul, amely megakadályozza a partnerek közötti nyitottságot. Megöli az intimitást, és szabotálja azt, hogy egymáshoz igazán közel kerülhessünk. A tudatalattiban élő örökös gyanú, a múltban fel nem dolgozott sérelmek, öntudatlanul kaszabolják a kapcsolatainkat. Ezért fontos, hogy önmagunkkal foglalkozzunk és szembenézzünk az árnyékainkkal. Amíg cipeled ezeket magaddal, addig minden egyes kapcsolatodba beférkőzik, mint mellékszereplő és megmérgezi azt.
Ilyenkor nem számít, mennyire szeretitek egymást, sem szavak, sem tettek nem tudják megnyugtatni a másikat, hogy nem kell aggódnia. Ez a belső hang azt mondja, hogy állandó készenlétben kell lenned, és emiatt a kapcsolat eleve halálra van ítélve, hiszen megakasztja a szabad, nyílt szeretetteljes áramlást két ember között.
Hogy valóban kitörj a bizalmatlanságból, először magadban kell bíznod. Hiszen amikor a múltban sérültél, egyben magadban is csalódtál. Hibáztatod önmagadat, hogy miért nem voltál óvatos és ezért a bizalmatlanság első sorban önmagadban gyökerezik. Meg kell tanulnod újra bízni magadban, mielőtt más emberekben bízni szeretnél. Bízz abban, hogy a megfelelő döntést hozod. Bízz abban, hogy készen állsz a megnyílásra, mert bárhogy is legyen, a tapasztalatok a te fejlődésedet szolgálják. Engedd el a védekezést. A nyitottság az egészséges és tartós kapcsolat kulcsa.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez