3+1 tipp, hogyan spórolhatsz
Ha Te is sokszor azon kapod magad, hogy hónap vége felé bizony már a szüleidtől kell lejmolnod, mert kifogytál a fizuból, akkor ezek a kis költségcsökkentő praktikák pont Neked szólnak! Nyugi, semmi komoly, nem azt fogjuk tanácsolni, hogy ezentúl nagy ívben kerüld el a plázákat, és a kirakatokra többé rá se merj nézni, ennél sokkal könnyebb és a mindennapi életedbe remekül beütemezhető ötletekkel készültünk.
A sok kicsi sokra megy alapon például azzal is nagyban segíthetnél az ügyön, ha feleslegesen nem égetnéd a villanyt a konyhában, amikor elvileg a nappaliban nézed a tévét, továbbá ha inkább felöltözöl, semmint rögtön a fűtést csavargatod, avagy nem a hideg vízig folyatod a zuhanyt. Ezek nüansznyi dolgok csak, és bankot nem is fogsz velük robbantani, de amellett, hogy még véded is velük a környezetet, a közüzemi számláidat sem dagasztod. Ugyanúgy egy apró figyelmesség csak, hogy a lejárat közeli dolgokat választod a hűtőből, hogy ne kelljen majd őket kidobni, ezzel picit a tudatos vásárlásra is szoktatod magad. Persze, ezek filléres trükkök csupán, lássuk, a havi büdzsédet illetően hogyan takaríthatsz meg relatíve jelentősebb összegeket!
1.Tanulj meg főzni!
Lehet, hogy a napi 990-1500 forintos ebédmenü első hallásra nem tűnik soknak, de ha beszorzod őket minimum 20 munkanappal, az akár 30 000 Ft is lehet egy hónapban, és ez csak a nap egyik étkezése volt. Holott sokkal olcsóbban és egészségesebben ki tudnád hozni a dolgot úgy, ha vennéd a fáradtságot, és kétnaponta mondjuk a tűzhely mögé állsz egy fakanállal felvértezve. A jelentős megtakarítás mellett pedig a főzelék ezentúl nem lenne egy lisztbomba, ahogy minden más étel esetében is választhatnád az egészségesebb és karcsúsítóbb megoldást. Arról pedig még nem is szóltunk, hogy az elviteles doboz két fogás esetén 100-150 Ft is lehet, ezt beszorozva minimum egyszer ingyen mehetnél moziba a hónapban.
2.Vásárolj leértékeléskor!
Manapság a női magazinoknak köszönhetően már minden hónapra jut valami shopping days, de nem szabad kifelejtenünk a márkák szezonális leértékeléseit sem. Gyűjtsd és vágd ki a kuponokat, figyeld az akciókat, és költs akkor, amikor nem csak az üzleteknek éri meg, hanem Neked is! Simán lehet ilyen alkalmakkor frissíteni a komplett ruhatárat, szóval kifogásokat nem nagyon fogadunk el!
3.Legyél a saját könyvelőd!
Ha úgy érzed, egyszerűen minden pénz kifolyik a kezeid közül, és nem tudod, hogyan költhettél annyit, a segítség egy Excel-táblázat/notesz formájában érkezhet. Gyűjtsd a blokkokat és írd fel a költéseid, hónap végén átnézve a listát pedig könnyen le tudod vonni a konzekvenciát, hol szaladt el a ló, miben kell esetleg visszavenned. Célszerű meghatároznod egy havi keretösszeget, amelyet nem léphetsz túl, vagy ha túl is lőttél rajta, a következő hónapban muszáj behoznod a mínuszt.
3+1. Járj olcsóbban edzeni!
Az edzőtermi bérlet már a hónap komolyabb kiadásai közé sorolható. Sportolni muszáj, pont olyan költség ez, mint a villanyszámla, nem lehet/nem kéne lecsippenteni! Mit tudsz akkor tenni? Ne az alkalmakat ritkítsd – hogy több óra férjen bele egy bérletbe -, hanem épp ellenkezőleg! Válts All You Can Move-SportPass-ra, amellyel egy adott havidíj fejében (ez általában kevesebb, mint a normál edzőtermi bérlet) akár minden nap járhatsz edzeni, 540 sportlétesítmény között válogatva!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez