30 évesen már öregek vagyunk?
A napokban bukkantam rá egy írásra, amely azt hirdette, hogy a 30-as és 40-es éveikben járó nők sokkal jobbak, mint „a fiatalok”, és ezt persze számos állítással alá is támasztották. Én meg csak ültem ott, és meredten bámultam a képernyőre, ugyanis nem értettem, hogy mit jelent az, hogy „a fiatalok”. Mert akkor aki 30 éves, az már nem fiatal?
De 28 évesen (még két egész hónapig) még fiatal vagyok? Mi változik abban a két évben? Férjhez megyek és családot alapítok? De várjunk már, van egy csomó ember, aki ezt 22-26 évesen csinálja. Akkor már ők is öregek? Ráadásul egyre több olyan van, aki meg harmincas évei végén teszi mindezt, viszont akkor ezen logika alapján ők még mindig fiatalok, hiszen ők csak akkor vágnak bele a sokak által az élet javának titulált „projektekbe”.
Vagy hirtelen sokkal ráncosabb leszek és megereszkedik a bőröm? Ha ez így történne, az azért lenne, mert a szervezetem megelégelné azt, hogy már évek óta dolgozom, emiatt stresszelek, ráadásul kevesebb időm van mozogni és egészségesen táplálkozni. De vannak, akik már középiskola mellett is dolgoznak, ráadásul éjszakánként és hétvégén, hogy össze tudják egyeztetni a kettőt, úgyhogy elég valószínű, hogy nekik már korábban, akár húszas éveik közepén kiül az idő az arcukra, és a nem éppen egyszerű életvitelük meglátszik ráncok formájában. Akkor ők már öregek?
Ráadásul, amikor kisgyerek voltam, már 25 éves embereket is hihetetlenül „nagynak” gondoltam, hiszen már annyival több tapasztalattal rendelkeztek az életben, mint én, viszont sosem gondoltam volna, hogy öregek lennének. Tulajdonképpen mindig úgy voltam vele, hogy az, hogy valaki öreg, valahol 80 felett kezdődik, most pedig rá kellett jönnöm, hogy sokak szerint már két (na jó, bő egy) év múlva is az leszek.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez