2018 legjobb könyvei
Megérkezett a hideg idő. Ilyenkor nincs is nagyon kedvünk kimozdulni, jobban szeretünk egy nagy bögre forró teával, bebújni a meleg ágyba, és elolvasni a kedvenc könyvünket/könyveinket. Az ilyen estékre összegyűjtöttünk nektek 2018 legsikeresebb könyveit. Csemegészés indulhat!
Raphaelle Giordano- A második életed akkor kezdődik, amikor megérted, hogy csak egy van
A #1 nemzetközi bestseller regény , amely már több, mint 2 millió olvasót segített eljutni egy boldogabb,és teljesebb élethez.
A harmincnyolc és negyed éves Camille-nak látszólag mindene megvan, hogy boldog legyen. Miért érzi mégis úgy, hogy elillant ez a boldogság? Arra vágyik, hogy visszataláljon az öröm és a kiteljesedés útjára. Amikor a rutinológus Claude felajánlja, hogy eredeti módszerével a segítségére lesz ebben, szinte habozás nélkül beleveti magát a kalandba, hogy meghódítsa az álmait... Egy asszony különleges utazása a boldogtalan, kiüresedett életből egy célokkal teli, igazi élet felé, az Eat, pray, love és Az alkimista rajongóinak. A regény végén megtalálhatjuk a Camille terápiája során alkalmazott eszközök, módszerek leírását, magyarázatát, hogy magunkon is kipróbálhassuk akár.
Paulo Coelho- Hippi
Aki igazán meg akarja ismerni önmagát, annak először a világot kell megismernie.
Paulo, a lázadó brazil ifjú Amszterdamban összefut Karlával, a holland lánnyal, aki őt szemeli ki arra, hogy közösen Nepálba utazzanak. Manapság, amikor minden arról szól, hogy fogyasztói igényeinket kielégítsük, talán nehéz elképzelni, hogy valaha fiatalok egy csoportja szembeszállt az anyagi javakat halmozó szülőkkel, és a régi normáktól elhatárolódva felépítette saját kis világát. Többen indultak el egy kemény, fapados buszon Ázsia ismeretlen tájaira. Kalandos útjuk során nemcsak a veszélyekkel, hanem az előítéletekkel is szembe kellett nézniük. Hiszen mindenki drogmámorban fetrengő léhűtőket látott bennük.
Danielle Steel- A megfelelő idő
Alexandra Winslow-t hétéves korában elhagyja az édesanyja, ettől kezdve édesapjával él, aki feltétel nélküli szeretettel veszi körül a kislányt. Kedvenc közös időtöltésük a krimik és rémregények olvasása, Alexandra ebben lel vigasztalást. Olyannyira, hogy később maga is elkezd ilyen történeteket írogatni, a korát messze meghaladó tehetségről téve tanúbizonyságot. Ám tizennégy évesen édesapját is elveszíti, apácákhoz kerül egy bostoni kolostorba, de szerencséjére ők sem gátolják az írás folytatásában. Egyetemi évei alatt egy kész regénnyel a tarsolyában sikerül ügynököt, majd az ő révén kiadót találnia. De emlékezve apja kijelentésére, miszerint a férfi olvasók nem szeretik a női írókat, úgy dönt, hogy férfi álnéven, Alexander Greenként jelenteti meg a könyveit. Ezzel a lépésével azonban bonyolult és magányos kettős életre ítéli magát. A felszínen a sikeres és ünnepelt Alexander Green rejtélyes életét éli, a hétköznapokban azonban az irigy és öntelt hollywoodi profik talmi csillogású világában kell helytállnia, ahol senki sem sejti, hogy ki is ő valójában.
Teljesült a vágya, híres író lett. De vajon talál-e valakit, akiben megbízhat annyira, hogy megoszthatja vele élete nagy titkát?
Margaret Atwood- A szolgálólány meséje
Fredé hasznos asszony, a jövő letéteményese. Olyasmire képes, amire csupán a nők töredéke: gyermeket szülni. Gileád állama különös figyelmet fordít arra, hogy ő és társai megértsék, a szülés életük egyetlen célja és értelme. A vallási fundamentalista alapokon kormányzott ország átnevelő központokban készíti fel a termékeny nőket, hogy aztán az uralkodó elithez tartozó családokhoz kerülve két éven belül teherbe essenek a ház urától - a féltékeny, ám gyermekre vágyó Feleségek irigy pillantásaitól kísérve. Fredé a Parancsnok házában igyekszik belesimulni a hétköznapokba, megfelelni a dogmatikus vallási előírásoknak és mindenekelőtt megfoganni. Ha eltévelyedik, felakasztják a Falra, vagy kiűzik a Telepekre a Nem nők közé hullákat égetni. A Parancsnok azonban egy este a szobájába hívatja, a szigorú tiltás ellenére teljesen egyedül, amire Fredé akkor sem mondhatna nemet, ha akarna.
Margaret Atwood disztópiája megrázó vízió egy olyan világról, ahol a nők egyetlen szerepe, hogy a vallás, az állam és a szaporodás szolgálatában állnak. A szerző "ellenjóslat"- nak nevezte regényét, mondván, ha ez a jövő részletesen leírható, talán nem fog bekövetkezni.
A mára klasszikussá vált kultuszregényt 1986-ban Booker-díjra jelölték, 1987-ben pedig megnyerte az első Arthur C. Clarke-díjat; több mint negyven nyelvre lefordították, és számos filmes és színházi feldolgozás után 2017-ben tévésorozatot is bemutattak belőle.
Jo Nesbo- Machbet
A norvég Jo Nesbo a világ egyik leghíresebb krimi írója. Regényeit 50 nyelvre fordították le, és világszerte több mint 40 millió példányban keltek el.
A fiatal és tehetséges nyomozó a város bűnbandájának felszámolására teszi fel életét, ám amikor sikerei nyomán magasabb pozícióba kerül, őt is megkísérti a hatalom csábítása. A hatalom megszerzése érdekében szörnyű gyilkosságok sora, és ezzel párhuzamosan egy szövevényes nyomozás veszi kezdetét. A krimi és a thriller műfaji határán egyensúlyozó műben a hatalmi harc a végsőkig éleződik és feszül, és fokozatosan borít el mindent a végzetes paranoia.
A Macbeth című krimit Shakespeare tragédiája ihlette. Nesbo szemében a darab a hatalomért vívott harc thrillere, melynek színhelye komor, viharos, noir-szerű táj - ezt a sötét helyet bravúrosan jelenít meg regényében a szerző.
A könyvek a legcsendesebb, és legkitartóbb barátok, a legelérhetőbb, és legbölcsebb tanácsadók, és a legtürelmesebb tanítómesterek. „
(Charles William Eliot)
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez