15 évvel a halála után, Superman még mindig inspirál
A színész-legenda Christopher Reeve, azaz Superman 2004-ben, 52 évesen távozott az élők sorából. Egy gerincvelő sérülés miatt nyaktól lefelé lebénult, de nem állt le, hírnevét arra használta, hogy a Christopher és Dana Reed Alapítványon keresztül felhívja a figyelmet, és ösztönözze a bénulás gyógyításának kutatását.
Még így, 15 évvel a halála után is, Reeve egy igazi példakép világszerte annak a több millió embernek, akik hasonló betegségben szenvednek, és az alapítványa is folytatja a harcot. Tekintettel, hogy Dana Reed is elhunyt 2006-ban tüdőrákban, gyermekeik: Matthew, Aleaxndra és Will Reed folytatja a küldetést. Az évforduló alkalmából egy megható gála-estet szerveztek, ahol egyrészt elismerésben részesítették a támogatókat, méltatták az eddig elért eredményeket, és hangsúlyozták, hogy milyen sok még a tennivaló.
Photo by: Silver Screen Collection/ Contributor/ Getty Images
Will Reed volt az esemény házigazdája, aki 3 éves volt, amikor szeretett édesapja lebénult, és 11 éves, amikor meghalt. Alig 13 évesen pedig édesanyja halálát is fel kellett dolgoznia. A fiatal többszörösen hangsúlyozta, hogy mennyire fontos számára az alapítvány tevékenysége, és hogy édesapja egy olyan személyiség volt, aki addig nem volt nyugodt, amíg egy feladat el nem volt végezve, és testvéreivel ugyanezt a szemléletet képviselik. Will azt is elmondta, hogy őt mennyire inspirálja a bénulásban élő emberek közössége, akikkel rendszeresen találkozik. „Velük és értük dolgozni megtiszteltetés, kiváltság és felelősség.” fogalmazott, majd arra a kérdésre, hogy mi az a szó, ami elsőre eszébe jut nemcsak az alapítványról, hanem szüleiről, és az ő érdekképviseleti munkájukról, Will gondolkodás nélkül így válaszolt: „A remény” – majd hozzátette: „A remény az ami mindenkit éltet, és ha van remény, minden lehetséges”.
Amerikában közel 291,000 gerincvelő sérültről tudnak, és a WHO kimutatásai szerint globálisan évente félmillió ember szenved ilyen sérülést. A vezető ok az autóbaleset, ezt követik az esések-zuhanások, a sport-szabadidő tevékenységek, illetve az orvosi és sebészeti eljárások. Ezek az adatok is alátámasztják, és sürgetik a gyógyítás kutatását, a terápiák fejlesztését. Superman alapítványa eddig több mint 100,000 olyan családnak segített, ahol valamelyik családtag sérült.
Fotók itt: https://www.gettyimages.com/photos/christopher-reeve?family=editorial&phrase=christopher%20reeve&sort=best#license
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez