10 kihagyhatatlan csajos könyv
Teljesen mindegy, hogy szingliként éled az életed, vagy épp egy olyan kapcsolatban, ami már ellaposodott, a könyvesboltok polcain biztos, hogy találsz olyan „csajos” könyvet, amely segít áthidalni az élethelyzeted. Ilyenkor ugyanis hatalmas segítség lehet egy útmutató önmagad megtalálásához, vagy épp egy olyan regény, amely olyan problémáról szól, mint amilyen a tied. Összeállításunk azokat a könyveket mutatja be, amelyet érdemes elolvasnod.
1., Szalai Vivien: Hamis gyönyör - Egy luxusprostituált vallomásai illetve a Drága kéj
A tavalyi év egyik sikerkönyvét Szalai Vivien írta. A Hamis gyönyör - Egy luxusprostituált vallomásai illetve a Drága kéj címet viselő művek lényege a nő lét. Mivel Magyarországon van egy rejtett világ, ahol mindent pénzben mérnek, így a rangot, a boldogságot és a szexet is. A két könyv ezt a világot nő szemmel mutatja be. Az főszereplő, a luxusprosti a divatos partik világába, ahol a meghívottak a méregdrága ruháiktól ezer euróért bármikor szívesen megszabadulnak. A könyv azért ülteti a nőket a fotelba, mert az egy nyílt tikotokról lebbenti fel a fátylat, amit ugyan mindenki hallott, de senki nem beszélt róla: a felső tízezer tagjainak abszurd kéje kerül terítékre. Az, ahogy kiélvezik a megvásárolható szexuális gyönyöröket. A luxusprostituált pedig tűri a perverziókat, mert oda akar tartozni, ahová az így szerzett pénz nélkül esélye se lenne. A könyv végül is arról szól, hogy dobja el valaki a női önérzetét, s adja oda magát a külsőségeknek.
2., Maya Banks: Vénuszdombi mesék
Ha erotikus hangulatra szomjazol, akkor vedd kezedbe Maya Banks, Vénuszdombi mesék című könyvét. Akik olvasták, azok azt állítják, hogy már az első oldal után felgyorsul a pulzusod, s ez másnapra sem fog csillapodni. Az írónő ugyanis kimeríthetetlen fantáziával teremti meg az erotikus hangulatot: leírja, hogyan kell igazán izgatóvá válnod, vagyis azt, hogy milyen formák, ízek, illatok, hangok kellenek ahhoz, hogy az erotika tényleg erotikus legyen, a szexualitás pedig szinte tökéletes. Aki el tudja viselni az írónő szókimondását, azoknak igazán tanulságos lehet az olvasmány, aki viszont a magánéletében tabuként kezeli ezt a témakört, az inkább hagyja a boltban a könyvet.
3., Melanie Gideon: Házasságom története
Melanie Gideon, Házasságom története című könyve leginkább a férjezetteknek, vagy a hosszú kapcsolatban élőknek lehet érdekes olvasmány. Az írónő ugyanis azt írja le, hogy mit is tehet egy nő negyven felett, ha már mindene megvan: gyerek, szerető férj, békés családi élet? Mivel ilyenkor sokakban felmerül, hogy így már nem is lehetnek boldogok, ezért talán ez a könyv visszarántja őket a valóságba, hogy nincsenek egyedül. Melanie Gideon egy év apró-cseprő eseményei kapcsán mesél a gondjairól, a félelmeiről. Akik a történetek olvasása során jönnek rá, hogy hasonló cipőben járnak, mint ő, azok kórusban kiálthatnak fel, hogy igen, ismerjük ezeket az érzéseket, mert átéltük már valamikor. A könyv tehát arra mutat rá, hogy a házasságban, a tartós kapcsolatban, még ha nem is hisszük el, de igenis is meglehet mindenünk. Mert lehet, hogy boldogok vagyunk, de ezt a minden napok rutinja miatt nem vesszük észre.
4., Susy Mcphee: Férjek és hazugságok
Míg a fent bemutatott könyv, arról szól, hogy igenis meg lehet a boldogságot találni a házasságban is, addig Susy Mcphee, Férjek és hazugságok című könyve erre kontrázik rá. Az írónő szerint ugyanis a látszat csal. Ebben a könyvben arról lehet olvasni, hogy miért kell résen lenned. Sokak szerint Susy McPhee regénye az utóbbi évek egyik legígéretesebb debütálása, hiszen az egyszerre szellemes, megható és elgondolkodtató. A történetet a harmincas éveiben járó Fran indítja el, akinek a legjobb barátnője, Alison halálos beteg. Mivel Alisonnak meg vannak számlálva a napjai, így halála előtt még szeretné kiválasztani az utódját, vagyis egy új feleséget a férjének, aki majd felneveli a lányait. Ezért megkéri hát Frant, hogy segítsen neki ebben az abszurd vállalkozásban. Fran ezért bejelentkezik egy internetes társkereső honlapra, de ezzel a lépéssel a saját élete változik meg. Rövid keresgélés után a következő hirdetésre bukkan: „Harmincnyolc éves, száznyolcvanöt centi magas, sportos, vidám alaptermészetű családcentrikus, egyedülálló férfi vagyok. Szeretek utazni, sportolni, olvasni, szinházba, társaságba járni. Nincs gyermekem, de már vágyom rá, hogy körülöttem rohangáljanak egy nem túl távoli jövőben. Leendő partneremnek intelligens, vidám, gyermekszerető, utazást, bulizást kedvelő, csinos, szőke hosszú lábú 30-as nőt keresek. (Pókot szeretők kíméljenek!)” A magát Facérnak nevező illető fényképe pedig a megszólalásig hasonlít férjére, Maxre. A könyv tehát az olyan férjekről rántja le a leplet, akik bármit megtesznek azért, hogy ha rövid időre ugyan, de elhihessék, ők még csúcs pasik.
5., Green Jane: Férfiak városa
Egy igazi Hamupipőke meséről szól Green Jane, Férfiak városa című könyve. Alice, aki külsejével nem épp a mostani női ideált testesíti meg, hiszen seszínűbarna hajjal, smink nélkül kifakult farmerban, agyonmosott, bő pulcsiban járkál, de ennek ellenére mégis találkozik a királyfival. Alice még az általánosból ismeri Joe-t, aki nagyágyú volt a suliban. A találkozáskor történik meg a csoda, Joe randevúra hívja, mert meglátja a szürke verébben az ideális "feleséganyagot". Alice-ból Joe által szép lassan gyönyörű nő válik, de a férfi nem sokáig bírja a monogámiát, váltogatja a szeretőit. Az élet viszont megálljt parancsol Joe életének, mert a férfit áthelyezik New Yorkba, ahol találnak, egy régi házat. Ekkor Alice úgy érzi, minden álma beteljesült, s hisz az újrakezdésben. Egy ideig valóban boldogok, de nemsokára újrakezdődnek Joe éjszakába nyúló "üzleti vacsorái" és a többnapos rejtélyes távolmaradások. A lánynak döntenie kell, hogy harcoljon érte, vagy emelt fővel hagyja el, és kezdjen új életet? A könyv olyan gondolatokat indít meg bennünk, amelyek sok nő életében már felmerültek, azaz a kérdés az, hogy mi a megcsalás, s az megbocsátható-e?
6., Heila O'Flanagan: Megint egyedül
A társkapcsolatok után egyedül vagyunk. No, de mihez kezdesz, ha váratlanul magadra maradsz? Az öngyilkosság gondolatával foglalkozol? Eszelősen beleveted magad a szexbe? Belesüppedsz az önsajnálat mocsarába? – ezekre a kérdésekre ad választ Heila O'Flanagan, Megint egyedül című könyve. A regény főhőse, Alix Callaghan mindhárom lelkiállapotot átéli, amikor élete szerelme közli, hogy családot szeretne alapítani - de nem vele. A konfliktus megoldhatatlan marad, hiszen Alix úgy érzi, hogy még nem érett meg a gyermeknevelésre, sőt a karrierjéről sem tud lemondani. A munkahelyén viszont a férfiak szemet vetettek az állására, ráadásul fölfedezi az első ősz hajszálait is, így okkal fordul meg egyre többször a fejében, hogy a jelenlegi, újbóli magára maradása vajon nem egy végleges állapot kezdete-e? A könyv az egyedülálló, harmincas éveiben járó, sikeres nő belső bizonytalanságáról, a "család vagy karrier" kérdéskörről szól, amivel egyre több nő találja szemben magát.
7., Paulo Coelho: Tizenegy perc
Igaz, hogy Paulo Coelho, Tizenegy perc című könyve nem az első könyve és nem is a legfrissebb, de az is igaz, hogy semmiképp nem szabad kihagyni. A szerző egy szép, fiatal brazil lányról ír, aki úgy érzi, soha életében nem fogja megtalálni az igaz szerelmet. Egy váratlan találkozás révén eljut Genfbe, ahol táncosnőként kezd dolgozni mesés gazdagságot remélve. Mivel hamar ráeszmél, hogy a hírnevet és a hozzá tartozó világot nem adják ingyen, így nemsokára egy olyan bárban találja magát, ahol prostituáltként kell megélnie. A szexualitás által akkor találja meg önmagát, amikor egy fiatal festő fellobbantja benne a szerelem tüzét. A könyv azért érdekes, s kihagyhatatlan, mert bár egy férfi tollából született a mű, azmégis a mi gondolatainkat mondja el, a mi szavainkkal: a világsikerű művében a szerelem szentségéről és a benne rejlő szexualitásról olvashatunk, tabuk nélkül.
8., Fejős Éva: Csajok
Fejős Éva, Csajok című könyve fordulatos és élvezetes humorral átszőtt regény. Az élet sírni-, nevetni- és főleg szeretnivaló dolgairól szól: a női-férfi kapcsolatok, a barátság és az „önmagunkra találás" könyve. Mi nők, magunkra ismerhetünk a három hősnőben, Hannában, Móniban és Flórában, akik a boldogságukat keresve csetlenek-botlanak az életben. Ismerősek a problémáik, legyen szó akár mellplasztikáról, akár állás- vagy partnerkeresésről, netán lombikbébiprogramról, vagy esetleg „csak" egy kutya elhelyezéséről. A Csajok ezek mellett párkapcsolati kézikönyvnek sem utolsó, hiszen minden hiba, ballépés felsoroltatik benne, amit egy nő és egy férfi elkövethet a szerelemben.
9., Jessica Adamas - Jelena Glisic - Anthea Paul: Hogyan legyünk istennők a 21. században?
Jessica Adamas - Jelena Glisic - Anthea Paul, Hogyan legyünk istennők a 21. században? című műve a testhez a lélekhez és a szellemhez szóló kalauz. Abban segít, hogy hogyan tanuljuk meg meggyógyítani önmagunkat a csakrarendszerünk kiegyensúlyozásával, de a könyvben ki lehet tölteni az Istennő-gyorstesztet is, amelyből megtudjuk, melyik Istennő szobrát tegyük ki a házi oltárunkra, vagy fedezzük fel, hogyan forradalmasíthatja a szerelmi életünket az energiatisztítás, vagy próbáljunk ki néhány szuperpontos tarot-kirakást és különleges tarot-meditációt, vagy épp tanulmányozzuk az életútszámunkat és a névszámainkat! A könyv által tehát tanuljunk meg hinni a láthatatlanban.
10., Elizabeth Kim: Tízezer könnycsepp - egy távol-keleti nő emlékiratai
Elizabeth Kim, Tízezer könnycsepp - egy távol-keleti nő emlékiratait ismereti meg az olvasókkal. A főhős sorsa a borzalmak éjszakájával kezdődik, ahol a becsületbeli ügy nevében rokonai szeme láttára anyját felakasztják egy kis koreai faluban. Az anyát azért gyilkolják meg, mert megbocsáthatatlan bűnt követett el, lefeküdt egy amerikai katonával és megszülte lányát, a törvénytelen gyermeket. A lány szenvedéseit és fájdalmait fokozza az árvaházba kerülése, illetve az örökbefogadás egy amerikai családnál. Tízezer könnycsepp a szenvedésről, tízezer könnycsepp az emberi akaratról, a megbocsátás erejéről, mely túlél, legyőz mindent, és kivívja csodálatunkat.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez